Rodziny Lipikar

Podaruj lepsze życie
dzieciom ze skórą atopową

Nie masz jeszcze konta?

Wypełnij poniższy formularz, aby móc dołączyć do forum.

Przypomnij hasło
Zostaw swój adres e-mail poniżej, aby otrzymać przypomnienie hasła

Mój e-mail

0

Forum

o problemach ze skórą atopową u dzieci

Pytanie? Opinia? Dyskutuj, dziel się poradami, zadawaj pytania w społeczności.
Ta przestrzeń należy do Ciebie, więc wyraź siebie!

Połącz z kontem

kąpiel i nawilżanie

Rodzina Joanna.alexander

21 Wiadomości

Zamieszczone na 7 lut 2017

Od niedawna używamy żelu do kąpieli a także kremu do smarowania. Jestem pełna podziwu dla tych kosmetyków. Wydawało mi się że w AZS pomogają tylko specjalne maści. A tu okazał o sie ze mocne smarowanie i kąpiel w produktach Lipikar pomagają bez stosowania sterydow. Przynajmniej do tej pory i u nas tak jest.

Rodzina La Roche-Posay

339 Wiadomości

Zamieszczone na 8 lut 2017

Droga Rodzino Joanna.alexander

Cieszymy się, że nasze kosmetyki przydają się w walce z AZS :) życzymy zdrowia!

Rodzina goosia

13 Wiadomości

Zamieszczone na 14 lut 2017

Od trzech tygodni używam balsamu do ciała i jest świetny, bardzo łagodny i co najważniejsze-skuteczny:)

Rodzina dr hab. n. med. Wioletta Barańska-Rybak

102 Wiadomości

Zamieszczone na 17 lut 2017

Drogie Rodziny,

wszystko zależy od stopnia nasilenia zmian skórnych. W warunkach zaostrzeń konieczne jest stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwświądowych, wraz z odpowiednią pielęgnacją, polegającą na nawilżaniu skóry całego ciała emolientami 4 x dziennie oraz stosowaniu odpowiednich preparatów do mycia, najlepiej syndetów. Wskazane są systematyczne wizyty u dermatologa, który będzie mógł zapisać leki w zależności od aktualnego stanu skóry.

Natomiast Rodzina kaengie oraz Rodzina natalia.witecka zadały pytania, na które także pragnę odpowiedzieć:

"A czy Cicaplastu używacie na całą buźkę czy tylko na zmiany? My aktualnie schodzimy z maści sterydowych i w ramach zabezpieczenia skóry buzię smaruję 4 razy dziennie plus 1-2 razy w nocy Cicaplastem - jeśli widzę, że synek budzi się w nocy i drapie. Ale staram się tylko tam, gdzie widać zmiany a resztę buźki zwykłym Lipikarem. " --> Balsamu Cicaplast B5 można bezpiecznie używać na całą twarz

"Dziewczyny powiedzcie mi proszę coś więcej o tym kremie Cicaplast...wiele z Was wypowiada się na jego temat, jaka jest pełna nazwa tego kremu? Widziałam różne wersje....stosujecie go na całą buźkę? Pozdrawiam" --> Cała Gama Cicaplast służy regeneracji skóry. Dermokosmetykiem o szerokim spektrum zastosowania jest Cicaplast Balsam B5-  kojący balsam regenerujący z pantenolem dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Cicaplast Balsam B5 można stosować na całą buzię dziecka.

Rodzina brendi

13 Wiadomości

Zamieszczone na 24 lut 2017

Odkąd stosuję regularnie żel oraz balsam podczas kąpieli oraz pielęgnacji mojego dziecka zauważyłam sporą poprawę. Oczywiście AZS nie znika z dnia na dzień... szkoda, ale ostatnio ograniczam spore zużycie maści sterydowych (których działanie już zaczęło spadać...).
Do kąpieli zamiast wcześniej stosowanych emolientów dodaję jedną pompkę żelu Lipikar - spisuje się podobnie, jak nie lepiej.
Balsam odrobinę szczypał gdy ranki były otwarte, ale teraz gdy lekko się zagoiły - balsam spisuje się rewelacyjnie. Pierwsze, co zauważyłam po miesiącu - to ograniczenie szorstkości oraz rumienia. Czasem objawy się nasilają, ale nie jest już to tak poważny stan jak przed stosowaniem Lipikaru.
293
5