Rodziny Lipikar

Podaruj lepsze życie
dzieciom ze skórą atopową

Nie masz jeszcze konta?

Wypełnij poniższy formularz, aby móc dołączyć do forum.

Przypomnij hasło
Zostaw swój adres e-mail poniżej, aby otrzymać przypomnienie hasła

Mój e-mail

0

Forum

o problemach ze skórą atopową u dzieci

Pytanie? Opinia? Dyskutuj, dziel się poradami, zadawaj pytania w społeczności.
Ta przestrzeń należy do Ciebie, więc wyraź siebie!

Połącz z kontem

maści sterydowe - stosować czy nie?

Rodzina Iza T

11 Wiadomości

Zamieszczone na 8 lut 2015

Rozumiem lekarzy, ktorzy nie przepisuja masci sterydowych dla malych dzieci, gdyz dlugotrwale stosowanie takich lekow moze powodowac ze skora stanie sie bardziej cienka i przez to jeszcze bardziej podatna na podraznienia itp. Jednak masci sterydowe maja tak silne dzialanie ze wystarczy posmarowac dziecko raz czy dwa i stan skory polepsza sie o 100 procent. Bardzo czesto to jedyne leki, ktore pomagaja. Jak moj syn plakal i drapal sie krwi bez wahania posmarowalam go masiacia ze sterydami pod kolanami i na zgieciach lokci. Bardzo dlugo mielismy spokoj. Wszystko jest dla ludzi, chociaz z dziecm trzeba bardzo uwazac.

Rodzina elka102

44 Wiadomości

Zamieszczone na 9 lut 2015

Nam jeden dermatolog zapisał sterydy jak córka miała 5 miesięcy. Wykupiłam ale nie smarowałam - skorzystałam z porady innego dermatologa a on absolutnie zakazał nam stosować tych sterydów. Więc oczywiście ich nie używaliśmy. Moje zdanie też jest takie aby nie używać u takich maluszków.

Rodzina nualia

72 Wiadomości

Zamieszczone na 9 lut 2015

My niestety pierwszy raz stosowaliśmy sterydy około 5-6 miesiąca życia. Rany były tak poważne, że trzeba je było szybko zaleczyć i tylko maści sterydowe dały radę. Stosowaliśmy tylko kilka dni na wybrane fragmenty ciałka, jak nastąpiła poprawa to jeszcze jeden dzień i tyle. Później mieliśmy jeszcze kilka dodatkowych akcji ze sterydami, teraz roczny synek już nie używa maści sterydowych. Jesteśmy oboje na diecie (wciąż karmię piersią) i powoli wprowadzamy nowe produkty. Jakoś dajemy rade, choć bywają trudniejsze dni i noce...

Słyszałam, że sterydy nie są teraz tak groźne jak kiedyś i że warto czasem użyć tych maści, żeby podreperować skórę.

Rodzina Hani Mama

56 Wiadomości

Zamieszczone na 13 mar 2015

Nie przeżylibyśmy bez maści sterydowych...pierwszy raz posmarowałam Hanię jak miała 9 m-cy. Też uważam, że jak stosuje się z wielkim umiarem to nic złego się nie stanie. Do tej pory mam jakąś maść zawsze w domu. Mała tubka wystarcza na prawie rok, ale w sytuacjach kryzysowych jest lekiem na całe zło :)

Rodzina Nowaczki

66 Wiadomości

Zamieszczone na 13 mar 2015

Dziewczyny udało nam się dietą i Lipikarem wyprowadzić skórę młodego na prostą. Jednak wczoraj nie wiem czemu darł się strasznie, jak udało mi się go uspokoić zauważyłam że ciągle drapie się po buzi. Została mi jeszcze maść sterydowa, mogę mu smarować twarz?
25
5