#MowimyNieTradzikowi

Odpowiedz na pytania i wygraj Effaclar Duo (+).

Uzyskaj porady od ekspertów

Sprawdź swoją wiedzę na temat trądziku

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Trądzik jest dolegliwością łagodną.

Trądzik jest dolegliwością łagodną.

Trądzik pospolity/młodzieńczy znacząco wpływa na jakość życia i samoocenę: 56% cierpiących na niego osób uważa go za swój główny problem - to znacznie więcej niż w przypadku wagi (23%), uważanej zwykle za główne źródło lęków związanych z ciałem.*

*wyniki badania obejmującego 246 osób z cerą mieszaną lub tłustą. IPSOS, H&B Europe, 2007

Na trądzik cierpią jedynie nastolatki.

Na trądzik cierpią jedynie nastolatki.

We Francji na trądzik cierpi około 80% nastolatków (15% doświadcza go w postaci ostrej), ale rozwija się on również u 25% dorosłych, zwłaszcza kobiet, a może dotknąć nawet noworodki*.

*Dane podane przez Société Française de Dermatologie - Francuskie Towarzystwo Dermatologii - na jego stronie internetowej dermato-info.fr

Trądzik jest zaraźliwy.

Trądzik jest zaraźliwy.

Bakterie P-acnes odpowiedzialne za powstawanie trądziku rozwijają się pod skórą, w środowisku beztlenowym, zatem nie mogą być przenoszone z jednej osoby na drugą.

Trądzik ma podłoże genetyczne.

Trądzik ma podłoże genetyczne.

Geny wpływają na występowanie trądziku. Wytwarzanie sebum kontrolowane jest przez hormony płciowe. Czynniki dziedziczne mogą powodować nadwrażliwość gruczołów łojowych na hormony i nadprodukcję sebum. Istnieją dziedziczne postacie trądziku, a jeśli na przykład cierpi na niego obydwoje rodziców, trądzik u ich dziecka będzie trudniejszy do wyleczenia. Źródło: strona internetowa Francuskiego Towarzystwa Dermatologii, dermato-info.fr

Trądzik nie występuje w niektórych krajach.

Trądzik nie występuje w niektórych krajach.

W niektórych populacjach, w pobliżu koła podbiegunowego i na pojedynczych wyspach Ameryki Południowej, trądzik nie występuje. Badania wskazują obecnie na dwie przyczyny: dziedziczne i związane z dietą.

Trądzik może wyleczyć się sam.

Trądzik może wyleczyć się sam.

U nastolatków trądzik występuje średnio przez 3-4 lata, później zwykle samoistnie zanika między 18. a 30. rokiem życia. Zdrowienie to jednak stopniowy proces. Można przyspieszyć go odpowiednim leczeniem.

Pryszcze pojawiają się głównie na twarzy.

Pryszcze pojawiają się głównie na twarzy.

Trądzik występuje przede wszystkim na twarzy, wypryski mogą jednak pojawiać się także na plecach, ramionach i klatce piersiowej, zwłaszcza u chłopaków.

Test zaliczony!

Aby wziąć w konkursie i wygrać Effaclar Duo (+), wypełnij formularz.

Konkurs "Effaclar - Mówimy Nie Trądzikowi" został zakończony 1.06.2017 o godz. 23.59.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Zapoznaj się z regulaminem Konkursu.

  • Facebook