SŁOWNIK  : Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «Oznaki starzenia,
zmarszczki,
utrata jędrności »

Łuszczenie się skóry

Intensywne łuszczenie się naskórka może być symptomem choroby - łupieżu lub łuszczycy. Jeśli proces zachodzi harmonijnie, wówczas nie ma powodów do obaw. Złuszczanie naskórka jest naturalnym procesem fizjologicznym skóry, w wyniku którego na miejscu starych komórek, pojawiają się nowe keratynocyty. Złuszczanie naskórka możemy przyspieszyć i zintensyfikować za pomocą mechanicznego ścierania powierzchni skóry. W tym celu stosowane są peelingi.
Peeling jest metodą mechanicznego usuwania martwych komórek naskórka. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingów adekwatnie do rodzaju skóry nasza twarz staje się jaśniejsza i bardziej wygładzona. Usunięcie martwych komórek ułatwi przenikanie odżywczych składników, które znajdują się w stosowanych na co dzień kremach i maseczkach. Ziarna obecne w żelu do twarzy nie tylko usuwają martwy naskórek, ale też pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest bardziej dotleniona i zyskuje jednolity koloryt.
Cera staje się promienna, gdy zostaną usunięte martwe komórki, które słabo odbijają promienie światła. Peelingi przywracają świeży i młody wygląd, jednocześnie stymulując głębsze warstwy do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Dokładne oczyszczenie i wymasowanie twarzy przeciwdziała zamykaniu się porów, a tym samym zapobiega powstawaniu zaskórników. Dzięki zastosowaniu peelingu skóra całego ciała odzyskuje elastyczność,drobne zmarszczki i blizny natomiast ulegają delikatnemu wygładzeniu.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności