SŁOWNIK

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «P »

Peeling

Peeling jest zabiegiem kosmetycznym oznaczającym kontrolowane złuszczanie naskórka, a konkretnie jego górnych warstw. Ma on na celu poprawę kondycji i wyglądu skóry poprzez przywrócenie jej gładkości, równomiernego kolorytu oraz zredukowanie przebarwień i wygładzenie drobnych zmarszczek. Podczas wykonywania peelingu z powierzchni skóry usuwane są zanieczyszczenia oraz martwe komórki, które zaburzają wygląd oraz strukturę skóry. Przyspiesza się również naturalny proces jej regeneracji.

Wyróżnia się trzy rodzaje peelingu: peeling powierzchniowy, peeling umiarkowany oraz peeling głęboki. Peelingi dzieli się także na chemiczny, mechaniczny oraz fizyczny. Zabieg ten polecany jest między innymi po depilacji w celu zapobiegania wrastania włosków w skórę oraz przy kuracji przeciwtrądzikowej. Zazwyczaj wykonuje się go za pomocą kosmetyków zawierających drobne, ścierające drobinki, substancji naturalnych bądź spożywczych (na przykład cukru, piasku, ziaren kawy) albo kwasów.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności