0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_SCARS | |

KĄCIK RODZICÓW

Jak leczyć blizny i otarcia u Twojego dziecka?

Porady dermatologów i pediatrów. Czy blizny i otarcia u Twojego dziecka mogą być groźne? Dowiedz się jak rozpoznać oraz leczyć blizny i otarcia. Poznaj Cicaplast - eksperta w pielęgnacji powierzchownych podrażnień skóry.

Blizny i otarcia

6 złotych zasad jak dbać o blizny u dziecka

Jest kilka prostych działań, jakie możesz podjąć, aby poprawić wygląd blizny na twarzy i ciele. Mimo, że nie zawsze jesteś w stanie zapobiec upadkowi dziecka i pojawieniu się u niego blizny, zawsze możesz przyspieszyć gojenie się skóry i uzyskać bardziej miękką, płaską i jaśniejszą bliznę u dziecka.

Img_ 6 złotych zasad jak dbać o blizny u dziecka

1. Utrzymuj bliznę w czystości, aby uniknąć infekcji

Delikatnie oczyść bliznę przynajmniej raz dziennie lub zawsze, gdy była ona wystawiona na brud i kurz, na przykład po szkole czy po zabawie w parku. Zastosuj żel oczyszczający przeznaczony do optymalizacji procesu bliznowacenia. Żel oczyszający na blizny jest hipoalergiczny i na tyle delikatny, abyś mógł go stosować na gojącą się skórę.
Nie nadużywaj środków odkażających, takich jak woda utleniona, ponieważ mogą one zniszczyć nowe komórki skóry i w rzeczywistości spowolnić gojenie.

2. Unikaj rozciągania skóry

Rozciąganie skóry może skutkować szeroką blizną lub nawet „rozejściem się szwów” i doprowadzić do otwarcia się blizny. Powinieneś unikać:

  • czynności, które powodują nadmierne napięcie blizny (np. niektóre sporty lub zabawy) przez kilka tygodni,
  • ubrań, które ocierają się o gojącą się skórę.

3. Pamiętaj, aby zdjąć szwy chirurgiczne w odpowiednim czasie

Jeżeli szwy po operacji lub zabiegu zostaną zdjęte zbyt wcześnie, blizna może się otworzyć, jeżeli zbyt późno - szwy mogą pozostawić ślady i blizny na ciele. Nie wychodź od lekarza bez uzyskania jasnych instrukcji odnośnie tego, kiedy i jak usunąć szwy (przyjmując, że nie są to szwy rozpuszczalne, które po kilku tygodniach same sie wchłoną).

4. Zastosuj dobry krem na blizny, aby skóra lepiej się goiła

Sposób na blizny? Kup w aptece dobry krem na blizny dla dzieci. Powinnaś szukać kremu, który złagodzi skórę, wspomoże jej odbudowę i będzie ją chronić. Możesz zacząć go stosować dopiero w momencie, kiedy blizna się zamknie i wyschnie.

5. Połącz krem na blizny z technikami masażu

Masaż blizny może zoptymalizować proces bliznowacenia poprzez stymulowanie starannego i zdrowego gojenia się. Dlatego też pamiętaj, aby wykonywać go przynajmniej raz dziennie.

6. Nie wystawiaj blizny na działanie słońca

Podczas ekspozycji na promieniowanie UV, świeże blizny na twarzy lub innych częściach ciała są podatne na ciemną pigmentację , dlatego stosuj krem łagodzący o bardzo wysokiej ochronie przeciwsłonecznej (SPF50+).

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty