Skoncentruj się na...

Choroby, które wpływają na wypadanie włosów

Img_Choroby, które wpływają na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to dolegliwość dotykająca coraz większą ilość kobiet. Jest to także naturalne zjawisko, które dotyczy wszystkich ludzi. Każdy człowiek traci dziennie około 100 włosów. Dlatego też nie można wpadać w panikę, jeśli liczba traconych włosów nie jest naprawdę duża. Jeżeli jednak stałaś się ofiarą nadmiernego wypadania włosów, nie możesz stać bezczynnie, czekając aż te same przestaną wypadać. Przede wszystkim musisz skonsultować się z lekarzem, który na podstawie badań krwi oceni przyczynę oraz skalę problemu. Niestety, sam szampon na wypadanie włosów nie jest w stanie rozwiązać problemu. Także tabletki na wypadanie włosów nie są najlepszym rozwiązaniem. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie choroby najczęściej powodują nadmierne wypadanie włosów oraz jak temu zaradzić!

Wypadanie włosów — przyczyny

Istnieje wiele różnych powodów wpływających na wypadanie włosów. Choroby są jedną z najpoważniejszych przyczyn. Zanim jednak o nich opowiemy, zobaczmy, co jeszcze powoduje, że nasze włosy zaczynają wypadać w niepokojących ilościach.

1. Wypadanie włosów po porodzie — w trakcie ciąży, w kobiecym organizmie rozpoczyna się naturalnie zwiększona produkcja estrogenu. Hormon ten odpowiada za poprawę kondycji włosów, przyśpieszenie ich porostu oraz aktywację uśpionych cebulek, przez co włosy stają się gęstsze i zdrowsze. Po porodzie następuje nagły spadek tego hormonu, a organizm reaguje na ten bodziec utratą włosów.

2. Zła dieta — ostre, rygorystyczne diety, sprawiają, że do organizmu nie jest dostarczana wystarczająca ilość wartości odżywczych. Brak witamin i mikroelementów przyczynia się do wypadania włosów. Są one bowiem głównym budulcem i „wewnętrzną odżywką” włosów. W szczególności aminokwasy.

3. Tabletki antykoncepcyjne - wiele kobiet skarży się na znaczną utratę włosów po rozpoczęciu lub zakończeniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Wiąże się to oczywiście ze zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w kobiecym organizmie.

Wypadanie włosów — choroby

Organizm ludzki jest niezwykle skomplikowanym systemem. Czołowi naukowcy wciąż badają związki przyczynowo-skutkowe najróżniejszych organów i połączeń. Prawdopodobnie istnieje jeszcze wiele nieznanych przyczyn, wpływających na wypadanie włosów. Choroby znane dziś to między innymi:

1. Łuszczyca, grzybica — łuszczyca, w odróżnieniu od grzybicy, jest stosunkowo łatwa do zdiagnozowania. Szczególnie ze względu na jej dziedziczny charakter. Wykrycie grzybów może stanowić już dużo większy problem.

2. Nerwicadługotrwały stres, silny impuls nerwowy, taki jak np. wypadek czy śmierć bliskiej osoby, oraz wszystkie rodzaje nerwic, mogą przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów.

3. Anemia — czyli tak zwana niedokrwistość. W przypadku kobiet często spowodowana bardzo obfitymi miesiączkami. Często także spowodowana nieodpowiednią, zbyt rygorystyczną dietą, wykluczającą produkty bogate w żelazo oraz witaminy z grupy B.

Sposoby na wypadanie włosów

Najlepszym rozwiązaniem na poprawę kondycji włosów jest zastosowanie kilku sposobów naraz.

* pij drożdze — jeżeli nie jesteś w stanie znieść nieprzyjemnego smaku, sięgnij po drożdże w tabletkach.
* masuj głowę wcierkami - specjalne płyny pobudzają porost nowych włosów. Masaż poprawia ukrwienie i sprawia, że wcierka lepiej się rozprowadza.
* kupuj odpowiednie kosmetyki — sięgaj po szampony i odżywki do włosów wypadających. Zapytani o radę specjaliści La Roche-Posay opowiadają o nowym szamponie Kerium, który mimo intensywnie działających składników, nadaje się do codziennej pielęgnacji.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły