• Strona główna>
  • Pielęgnacja skóry twarzy>
  • Skoncentruj się na... : Dlaczego leczenie trądziku jest tak ważne dla Twojej skóry? Zobacz jakie mogą być konsekwencje zaniechania odpowiedniej pielęgnacji

Skoncentruj się na...

Dlaczego leczenie trądziku jest tak ważne dla Twojej skóry? Zobacz jakie mogą być konsekwencje zaniechania odpowiedniej pielęgnacji

Img_Dlaczego leczenie trądziku jest tak ważne dla Twojej skóry? Zobacz jakie mogą być konsekwencje zaniechania odpowiedniej pielęgnacji

Trądzik to dość powszechny problem skórny, z którym możemy mieć do czynienia praktycznie w każdym wieku. Nie zawsze jednak wiemy, jak skutecznie z nim walczyć. Podpowiadamy, dlaczego prawidłowa pielęgnacja skóry jest w tym przypadku tak ważna!

Skąd problem trądziku?

Trądzik młodzieńczy to rodzaj niedoskonałości, z którym zmagają się nie tylko nastolatki, ale też osoby dorosłe. Jest to nie tylko uporczywy, ale też bardzo krępujący problem, który bardzo często decydujemy się tuszować pod makijażem, zapominając o tym, że najważniejszy w tym przypadku jest właściwy sposób leczenia trądziku. Trądzik może mieć wiele różnych przyczyn, jednak bardzo często wynika on po prostu z niewłaściwej pielęgnacji skóry. Bardzo duży wpływ mogą mieć na to również zaburzenia naszej gospodarki hormonalnej, niewłaściwe zbilansowana dieta czy przyjmowanie niektórych leków.

Jednak nadal zastanawiasz się jak leczyć trądzik? Leczenie trądziku powinnyśmy rozpocząć od prawidłowej pielęgnacji skóry - jeśli nie przyniesie ona pożądanych efektów, wówczas konieczna jest pomoc dermatologa. Nie powinniśmy jednak liczyć na to, że trądzik w jakiś sposób sam zniknie - nie podejmując właściwego leczenia w odpowiednim czasie możemy spowodować jedynie, że nasz problem się pogłębi.

Leczenie trądziku tylko z regularnym oczyszczaniem twarzy

Bardzo ważnym elementem leczenia trądziku jest dokładne i regularne oczyszczanie skóry. Dzięki temu ograniczymy aktywność gruczołów łojowych, zapobiegniemy rozwojowi bakterii i oczyścimy zatkane pory. Do codziennego oczyszczania skóry najlepiej stosować odpowiedni żel, płyn lub piankę do mycia twarzy. Przy pielęgnacji skóry trądzikowej należy jednak unikać stosowania w nadmiarze preparatów o właściwościach antybakteryjnych, które mogą powodować przesuszanie się skóry, jej łuszczenie i podrażnienie, a w konsekwencji pobudzanie gruczołów łojowych do aktywniejszej pracy. Nie należy jednak oczyszczać twarzy zbyt często - dwa razy dziennie to minimalna, a zarazem maksymalna ilość. Częstsze oczyszczanie skóry może spowodować, że pobudzone zostanie wydzielanie łoju, a przez to też pogłębi się nasz problem z trądzikiem.

Tonizacja i złuszczanie skóry

Usuwanie zanieczyszczeń przy pomocy odpowiedniego żelu do mycia twarzy to nie jedyny ważny etap oczyszczania skóry tłustej. Bezpośrednio po umyciu twarzy żelem do twarzy należy dodatkowo oczyścić ją bezalkoholowym tonikiem, który odświeży skórę i przywróci jej prawidłowe pH. Przy skórze trądzikowej nie możemy też zapominać o regularnym złuszczaniu naskórka (1-2 razy w tygodniu), które pomoże nam usunąć martwe komórki naskórka, blokujące ujścia gruczołów łojowych.

Krem na trądzik

Drugim, ale równie ważnym, punktem w pielęgnacji skóry z trądzikiem jest stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy, który będzie lekko nawilżał skórę, a przede wszystkim ograniczał aktywność gruczołów łojowych, co sprawi, że łojotok zostanie zmiejszony, a tym samym produkt zacznie leczyć nasze zmiany trądzikowe. Jeżeli mamy do czynienia z pojedynczymi zmianami trądzikowymi na twarzy, możemy stosować nawilżająco-matujący krem do twarzy wraz z punktowym preparatem na trądzik np. Effaclar A.I. punktowy preparat na zapalne zmiany trądzikowe. Przy rozległym problemie trądziku, który zajmuje znaczną powierzchnię skóry twarzy, krem do twarzy najlepiej stosować w połączeniu np. ze specjalną maścią przepisaną nam przez dermatologa.

Nie usuwaj zmian trądzikowych na własną rękę!

Usuwanie zmian trądzikowych na własną rękę (wyciskanie, zdrapywanie), to bardzo częsty błąd popełniany przez osoby, które zmagają się z trądzikiem. Decydując się na ten krok, ryzykujemy, że zmiany rozprzestrzenią się na pozostałej powierzchni twarzy, powodując tym samym dalszy rozwój trądziku. Samodzielne usuwanie zmian trądzikowych sprzyja również przebarwieniom i bliznom potrądzikowym, które nie tylko odznaczają się mało estetycznym wyglądem, ale też są trudne w likwidacji.

Leczenie trądziku w gabinecie

Prawidłowa pielęgnacja skóry ma bardzo duże znaczenie dla skóry trądzikowej, jednak nie powinniśmy w żaden sposób unikać wizyty u dermatologa. Jeśli widzimy, że nasze starania nie przynoszą odpowiednich rezultatów lub problem trądziku wręcz się pogłębia, powinniśmy zwrócić się z nim do lekarza i zdecydować się na profesjonalne leczenie. To pomoże nam szybciej i skuteczniej uporać się ze zmianami trądzikowymi i przywrócić twarzy zdrowy wygląd.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły