0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Wróć na stronę laroche-posay.pl
Save your skin

Długie promienie ultrafioletowe typu A: zawsze obecne, niewidoczne zagrożenie

Img_Długie promienie ultrafioletowe typu A: zawsze obecne, niewidoczne zagrożenie

Nieustannie, przez cały rok, jesteśmy narażeni na działanie długich promieni ultrafioletowych typu A i nawet o tym nie wiemy. Zjawisko to nazywane jest narażeniem biernym. Promienie słoneczne przenikają przez chmury, szkło i naskórek i dostają się do skóry.

Jakie są skutki działania długich promieni ultrafioletowych typu A?

Im dłuższe promienie ultrafioletowe typu A, tym głębiej przenika do skóry. Czasami powoduje uszkodzenia skóry, które są nieodwracalne.

  • Zaburzenia pigmentacji i barwy skóry takie jak plamy ciążowe, ciemne plamy czy szara cera.
  • Uczulenie na słońce i nietolerancja: jak wszystkie promienie ultrafioletowe, długie promienie ultrafioletowe typu A mogą powodować pojawienie się zaczerwienienia, plam lub krost na skórze i swędzenie.
  • Fotostarzenie lub przedwczesne starzenie skóry: zmniejszenie elastyczności skóry, zwiotczenie, które sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Liczby i fakty:

Promienie ultrafioletowe przedostają się do powierzchni ziemi każdego dnia: 95% z nich to promienie UVA, a 5% to promienie UVB. Długie promienie ultrafioletowe typu A stanowią aż 75% całego promieniowania. Aby zapewnić sobie optymalną ochronę, powinniśmy stosować filtr oznaczony odpowiednim logo na opakowaniu i spełniający zalecenia Unii Europejskiej dotyczące filtrów przeciwsłonecznych.

Bardzo wysoka ochrona dzięki produktom Anthelios XL

Od prawie 30 lat laboratorium dermatologiczne La Roche-Posay tworzy produkty z filtrami przeciwsłonecznymi przeznaczone do ochrony wszystkich rodzajów wrażliwej skóry, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dzięki skutecznej ochronie przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu typu A i B produkty z serii Anthelios zapewniają poziom ochrony, który jest nawet dwa razy wyższy niż zalecenia europejskie. Nowy Ultra-Light Fluid 50+zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym typu B i ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A, która jest jeszcze wyższa niż w poprzednim produkcie (PPD 42, tj. o cztery punkty wyższa), dzięki czemu preparat chroni również przed długimi promieniami UVA. Wszystko to w produkcie o ultralekkiej, płynnej konsystencji, który jest niewidoczny na skórze.

La Roche-Posay - firma polecana przez 25 tysięcy dermatologów na całym świecie.

Od 30 lat spółka La Roche-Posay współpracuje z dermatologami na całym świecie, aby poprawiać jakoś życia osób ze skórą wrażliwą.

Seria produktów uznana przez ekspertów

Dostępne w postaci płynów, olejków, mleczek, żeli lub sprayów produkty Anthelios zapewniają szeroki wybór konsystencji, łącząc w sobie komfort i ochronę bez obniżania tolerancji przy codziennym stosowaniu. Produkty Anthelios spełniają potrzeby i specyficzne wymagania poszczególnych rodzajów skóry. Dostępne są w różnych formach i z różnymi wskaźnikami ochrony (SPF 30 – wysoki poziom ochrony lub SPF 50+ – bardzo wysoki poziom ochrony). Połączenie wysokiej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A i B chroni przed bezpośrednimi skutkami działania promieni słonecznych takimi jak poparzenia słoneczne, ale także przed długotrwałymi uszkodzeniami takimi jak fotostarzenie.

Nasza metoda 3 kroków, która ochroni Cię przed nowotworem