0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Wróć na stronę laroche-posay.pl
Save your skin

Dorośli i dzieci: czy wszyscy jesteśmy równi pod słońcem?

Img_Dorośli i dzieci: czy wszyscy jesteśmy równi pod słońcem?

Ponieważ skóra dzieci jest cieńsza niż nasza, dzieci są szczególnie wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe. Jak najlepiej je chronić?

Anthelios Dermo-Pediatrics: specjalnie z myślą o dzieciach

Anthelios Dermo-Pediatrics, seria filtrów przeciwsłonecznych do wrażliwej skóry dzieci, obejmuje pięć różnych postaci, w tym nowe 40-mililitrowe opakowanie, które można bez problemu włożyć do torby z rzeczami do wypoczynku na wolnym powietrzu. Preparaty Anthelios Dermo-Pediatrics są odporne na wodę i bezwonne, nie zawierają parabenów i przeszły testy dermatologiczne pod kątem stosowania u dzieci. Ich delikatna konsystencja ułatwia aplikację, a produkt oferuje wysoki poziom ochrony przeciwsłonecznej bez obniżania tolerancji.

Zapobieganie od młodych lat

Pomóż swoim dzieciom zrozumieć wpływ słońca i dowiedzieć się, jak o siebie dbać. Skorzystaj z opowiadań „Przygód Heliosa i Helii na plaży”, aby nauczyć swoje dzieci od najmłodszych lat czterech złotych zasad ochrony przed słońcem.

Edukacja na temat ochrony przed słońcem: sekrety dobrze chronionej skóry

Przekazywanie dzieciom wiedzy o zagrożeniach związanych z korzystaniem ze słońca jest bardzo istotne. Na przykład możemy je nauczyć, aby:

  • unikały słońca
    W godzinach 12.00–16.00 promieniowanie ultrafioletowe jest najbardziej niebezpieczne. Pokaż dzieciom, jak wykorzystać swój własny cień do oceny. Jeżeli jest mniejszy niż one same, oznacza to, że powinny unikać słońca.
  • były ostrożne w każdej sytuacji
    Dzieci są narażone na intensywne działanie promieni słonecznych nie tylko na plaży, ale także w parkach i podczas innych zajęć na świeżym powietrzu. Zawsze muszą mieć maksymalną ochronę
  • często nakładały kolejną warstwę filtra
    Filtr o wysokim wskaźniku ochrony nie gwarantuje trwałej ochrony. Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę, należy stosować filtr co dwie godziny i po wyjściu z wody, nakładając za każdym razem odpowiednio dużą ilość preparatu.

Ubranie: najlepsza ochrona

Podczas wakacji jedna trzecia dzieci spędza przeciętnie piętnaście godzin tygodniowo w stroju kąpielowym. To zdecydowania za dużo! Nakrycia głowy, okulary przeciwsłoneczne i ubrania w ciemnych kolorach stanowią najlepszą ochronę przed promieniami ultrafioletowymi.

Nasza metoda 3 kroków, która ochroni Cię przed nowotworem