0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Wróć na stronę laroche-posay.pl
Save your skin

Dowiedz się, co się kryje za wskaźnikami ochrony UVA i UVB

Img_Dowiedz się, co się kryje za wskaźnikami ochrony UVA i UVB

Wybór odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego może być prawdziwym wyzwaniem. Przy tylu różnych nazwach i skrótach (SPF, PPD) nie jest łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Co powinniśmy wiedzieć, aby zapewnić sobie najlepszą ochronę?

Pożegnaj się z poparzeniami słonecznymi

Aby się chronić przed poparzeniami słonecznymi, musimy wybrać odpowiedni wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF. Jest on określony dla wszystkich filtrów przeciwsłonecznych i dzieli się na cztery poziomy ochrony: niski (SPF od 6 do 10), średni (od 15 do 25), wysoki (od 30 do 50) i bardzo wysoki (50+).

W zależności of fototypu Twoja skóra będzie szybciej lub wolniej reagować na działanie słońca.

Niektóre rodzaje skóry opalają się naturalnie, ale inne są bardziej delikatne i potrzebują wysokiej ochrony na stałe. Dzięki wysokiemu wskaźnikowi ochrony przeciwsłonecznej Twoja skóra jest lepiej chroniona. Trzeba jednak pamiętać, aby po dwóch godzinach ponownie nałożyć warstwę filtra przeciwsłonecznego w odpowiedniej ilości.

Dobrze wiedzieć: jaki jest mój fototyp?

Fototyp klasyfikuje osoby pod względem reakcji ich skóry na słońce. Istnieje sześć fototypów:

  • Fototyp I: skóra mlecznobiała (włosy rude), zawsze ulega poparzeniom, nigdy się nie opala, często występują piegi.
  • Fototyp II: skóra blada, zawsze ulega poparzeniom, czasami lekko się opala, często występują piegi.
  • Fototyp III: skóra blada do ciemniejszej, czasami ulega poparzeniom, zawsze się opala (opalenizna o średniej intensywności), czasami występują piegi.
  • Fototyp IV: skóra ciemna, nigdy nie ulega poparzeniom, zawsze się opala (ciemna opalenizna), piegi nie występują.
  • Fototyp V: skóra brązowa, nigdy nie ulega poparzeniom, zawsze się opala (bardzo ciemna opalenizna), piegi nie występują.
  • Fototyp VI: skóra czarna, nigdy nie ulega poparzeniom, piegi nie występują.

Powstrzymaj przedwczesne starzenie

Podobnie jak w przypadku promieniowania ultrafioletowego typu B, istnieją różne poziomy ochrony przed promieniowaniem typu A. Określa się je skrótem PPD (Persistent Pigment Darkening). Filtr przeciwsłoneczny z wysoką ochroną PPD zapewnia lepszą ochronę przed szkodami spowodowanymi promieniowaniem ultrafioletowym typu A, które jest odpowiedzialne za uczulenia na słońce, przedwczesne starzenie się skóry, pojawianie się znamion barwnikowych, a czasami po prostu pryszczy. Ten rodzaj promieniowania niesie za sobą również wysokie prawdopodobieństwo zachorowań na nowotwory skóry.

Filtry przeciwsłoneczne o wysokich wskaźnikach SPF/PPD zapewniają najlepszą ochronę przeciwko promieniom ultrafioletowym (innymi słowy, najszersze spektrum ochrony). Seria produktów Anthelios zapewnia skuteczną ochronę przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu typu A i B dzięki wskaźnikom ochrony SPF/PPD, które są wyższe niż zalecane przez Komisję Europejską. Dostępne są produkty Anthelios o wskaźniku SPF 30 (wysoki poziom ochrony) i SPF 50+ (bardzo wysoki poziom ochrony).

What is an ultra violet protection rating?

Img_Video

Nasza metoda 3 kroków, która ochroni Cię przed nowotworem