0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Wróć na stronę laroche-posay.pl
Save your skin

Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie powinny być narażone na bezpośrednie światło słoneczne.

Img_Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie powinny być narażone na bezpośrednie światło słoneczne.

W okresie dzieciństwa skóra jest najbardziej podatna na działanie promieniowania ultrafioletowego. To właśnie wtedy nasz „kapitał słoneczny” zużywa się bardzo szybko, dlatego należy bezwzględnie unikać oparzeń słonecznych u dzieci. Dermatolodzy radzą, co należy zrobić, aby ograniczyć ryzyko do minimum.

Czy na podstawie własnego doświadczenia mogą Państwo powiedzieć, że rodzice są wystarczająco świadomi zagrożeń związanych z przebywaniem na słońcu?

Media poświęcają obecnie dużo uwagi zagrożeniom związanym z korzystaniem ze słońca, dzięki czemu rodzice stają się również bardziej uważni.

Pod koniec lata często jednak obserwujemy ślady poparzeń słonecznych u dzieci. Nie zawsze jest to efektem bezmyślnego leżenia na plaży. Częściej powodem jest nadmierna ekspozycja na słońce podczas uprawiania sportu (jazdy na rowerze, gry w tenisa). W tych sytuacjach rodzice są często mniej czujni.

Jakich informacji udzielają Państwo rodzicom na temat ochrony przed słońcem?

Wyjaśniamy im, że skóra dzieci jest niezwykle wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

Im jaśniejsza karnacja (włosy rude lub blond), tym większe niebezpieczeństwo, dlatego ochrona skóry powinna być taka sama przez całe lato, nawet jeżeli niebo jest lekko zachmurzone lub dzieci są w ruchu. Szczególnie niebezpieczne są te godziny, w których słońce znajduje się wysoko na niebie. Skutki ewentualnego braku ochrony przed słońcem dzieci odczują w dorosłym życiu.

Jakich wskazówek im Państwo udzielają?

Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie powinny być narażone na bezpośrednie światło słoneczne.

Zalecamy stosowanie okularów przeciwsłonecznych chroniących przed promieniowaniem UV, nakryć głowy z szerokim rondem, koszulek oraz filtrów zapewniających wysoki poziom ochrony skóry narażonej na działanie słońca. Preparat z filtrem powinien skutecznie chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. Należy go stosować w odpowiednich ilościach i nakładać kolejną warstwę co dwie godziny. Kiedy jest gorąco, dzieci powinny często pić. Powinny też unikać wychodzenia na słońce w godzinach od 11.00 do 16.00.

Nasza metoda 3 kroków, która ochroni Cię przed nowotworem