Skoncentruj się na...

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Img_Jak dbać o cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca i trudna w pielęgnacji. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby zapewnić jej prawidłowe nawilżenie i zdrowy wygląd. Sprawdźmy, jak zadbać o ten szczególny typ skóry!

Cera wrażliwa – jak ją poznać?

Objawy uwrażliwienia cery mogą być różnorodne, niemniej do najczęściej spotykanych zaliczamy: zaczerwienienie, uczucie swędzenia, ściągnięcie, kłucie, mrowienie oraz skłonność do podrażnień. Skóra sucha łatwo ulega zaczerwienieniom i bywa tak cienka, że widać przez nią drobne naczynka krwionośne. Niewłaściwie pielęgnowana i nawilżana staje się matowa i przesuszona.


Za ten stan rzeczy odpowiada nieszczelna i nazbyt cienka warstwa ochronna skóry. Mała ilość lipidów w naskórku sprzyja uciekaniu wilgoci i zwiększa podatność cery na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Jedynym sposobem na utrzymanie jej dobrego stanu i właściwego stopnia nawodnienia jest używanie specjalistycznych preparatów na bazie wody i o minimalistycznymskładzie – im prostszy skład kosmetyków, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej.

Kosmetyki do cery wrażliwej – jakie wybrać?

Pielęgnacja cery wrażliwej to w dużej mierze kwestia indywidualna. Biorąc pod uwagę różne stopnie uwrażliwienia skóry, niektóre osoby mogą stosować preparaty o rozszerzonym składzie, inne – wyłącznie minimalistyczne formuły. Najlepszym rozwiązaniem do skóry wrażliwej, przesuszonej i atopowej są kosmetyki hipoalergiczne, pozbawione substancji drażniących i dostosowane do wymagań „kapryśnej” skóry.

Prebiotyczne kremy do cery wrażliwej

Dobrym wyborem dla posiadaczy cery wrażliwej są kosmetyki prebiotyczne, które stymulują korzystną mikroflorę na powierzchni skóry i chronią ją przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych. Jedną z chętniej wybieranych linii do pielęgnacji prebiotycznej jest Toleriane Sensitive od marki La Roche-Posay. Preparat wzmacnia naturalne funkcje ochronne skóry i zapewnia głębokie nawilżenie do 48 godzin. Krem do cery wrażliwej Toleriane jest szczególnie wskazany dla osób uskarżających się na dyskomfort wywołany napięciem i suchością skóry. W składzie produktu znajdziemy składniki aktywne o właściwościach nawilżających, regeneracyjnych i ochronnych (ceramidy), kojących (witamina B3) oraz zmniejszających nadreaktywność skóry (woda termalna).


Produkty sygnowane marką La Roche-Posay cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów borykających się z problemem nadwrażliwości i przesuszenia skóry. Ich delikatna, a zarazem bogata formuła sprawia, że nadają się idealnie pod codzienny makijaż i mogą być stosowane zarówno na dzień, jak i na noc.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły