Skoncentruj się na...

Jak odżywić skórę twarzy? Jakie właściwości powinien zawierać odżywczy krem do twarzy?

Img_Jak odżywić skórę twarzy? Jakie właściwości powinien zawierać odżywczy krem do twarzy?

Skóra twarzy, bez względu na wiek oraz rodzaj i związane z nim potrzeby, potrzebuje odżywienia. W tym celu niezbędne jest stosowanie dobrego kremu odżywczego. Dowiedz się, jak jeszcze odżywić skórę twarzy oraz jaki krem odżywczy wybrać!

Czy krem odżywczy jest niezbędny, aby odżywić skórę twarzy?

Skóra twarzy, aby mogła zdrowo wyglądać, a procesy zachodzące w jej strukturach przebiegały prawidłowo, musi mieć zapewniony dostęp do kilku ważnych czynników. Przede wszystkim do drogocennych składników, witamin, składników mineralnych i wody. W momencie, gdy skórze nie brakuje żadnego z nich, a dodatkowo jest prawidłowo pielęgnowana, można mówić o odpowiednim odżywieniu skóry. Odżywianie skóry to zatem troska o zapewnienie jej wszystkiego, czego potrzebuje do właściwego funkcjonowania. W tym celu niezbędny jest dobry krem odżywczy, który ze swojego założenia ma właśnie odżywiać skórę twarzy.

Krem odżywczy na noc czy na dzień?

Skóra twarzy nieustannie potrzebuje odżywienia, czyli zapewnienia jej dostępu do cennych składników oraz zagwarantowania odpowiednich warunków do procesów, zachodzących w jej wnętrzu. Z tego względu warto zaopatrzyć się w krem odżywczy do twarzy, który można aplikować i na dzień, i na noc lub oddzielny do stosowania na każdą porę dnia. Tylko taka kompleksowa troska będzie gwarancją, że prawidłowo odżywiasz swoją skórę. Otóż skóra w ciągu dnia styka się z wieloma szkodliwymi czynnikami. Do głównych należą warunki atmosferyczne, a szczególnie promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia oraz kosmetyki do makijażu, aplikowane na powierzchnię twarzy. Stosowanie kremu odżywczego do twarzy na dzień wzmocni barierę naskórkową i ograniczy negatywny wpływ tych szkodliwych czynników. Z kolei aplikacja kremu odżywczego na noc jest wskazana głównie z tego względu, że wówczas skóra się regeneruje. Ta samoregeneracja będzie zdecydowanie bardziej efektywna, jeśli na powierzchni skóry twarzy, znajdzie się krem o właściwościach odżywczych.

Właściwości odżywczych kremów do twarzy

Krem powinien być lekki, niekomedogenny oraz wykazywać się hipoalergiczną formułę. Co istotne, krem odżywczy nie powinien zatykać porów, powodować pojawiania się zaskórników. Jego zadaniem jest bowiem nawilżanie i odżywianie skóry twarzy. Łagodzenie podrażnień i zapobieganie powstawianiu nowym to również bardzo cenna właściwość kremu odżywczego. Wynika to stąd, że skóra, która nie jest odpowiednio odżywiona, jest bardzo wrażliwa, a tym samym skłonna do podrażnień. Z tego właśnie względu krem odżywczy powinien redukować podrażnienia i wzmacniać warstwę hydrolipidową skóry na tyle, aby skutecznie chronić twarz przed wszelkimi nowymi podrażnieniami.

Odżywcze kremy do twarzy - skład

Krem o właściwościach odżywczych nie powinien zawierać żadnych składników, które nawet w najmniejszy sposób mogą zaszkodzić skórze. Mowa tutaj o wszelkich składnikach drażniących i uczulających. Skład powinien natomiast bazować na produktach bezpiecznych, nawet dla bardzo wrażliwej i przesuszonej skóry. Wykazywać ultraminimalistyczną formułę, opierającą się wyłącznie na odżywiających elementach. Przykładem takiego kremu do twarzy jest Toleriane Ultra La Roche-Posay - Intensywna pielęgnacja kojąca skórę wrażliwą. Ten dermokosmetyk skutecznie nawilża, odżywia i pielęgnuje skórę. Może okazać się pomocny nawet przy skórze nadwrażliwej i skłonnej do atopii. Zawiera wodę termalną i neurosensynę, która wykazuje kojące właściwości. Nie posiada parabenów, alkoholu, konserwantów i lanoliny.

Inne sposoby na odżywienie skóry twarzy

Mimo że stosowanie dobrego odżywczego kremu jest podstawą do tego, aby skutecznie odżywić skórę twarzy, to nie jest to jedyny sposób. Równie cenna i wręcz niezbędna jest codzienna pielęgnacja twarzy. Należy zwrócić uwagę na to, aby dokładnie ją oczyszczać, nawilżać i postępować względem niej delikatnie, wyzbywając się agresywnych działań. Wówczas troska ta będzie kompleksowa, a działanie kremu odżywczego znacznie się wzmocni i będzie bardziej efektywne.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły