Skoncentruj się na...

Jak wzmocnić włosy? 5 sprawdzonych rad

Img_Jak wzmocnić włosy? 5 sprawdzonych rad

Masz do czynienia z wypadającymi i osłabionymi włosami? Nie wiesz, jak skutecznie wzmocnić swoje włosy i pobudzić je ponownego wzrostu? Poznaj 5 sprawdzonych rad, jak wzmocnić cebulki włosów i zahamować proces nadmiernego wypadania włosów!

1.Jak wzmocnić wypadające włosy? Zahamuj proces wypadania

Walkę z nadmiernym wypadaniem włosów warto rozpocząć od zmiany swoich codziennych nawyków pielęgnacyjnych, w tym od sposobu oczyszczania włosów. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma to, czym i jak na co dzień myjemy swoje włosy. Pamiętajmy, że wypadanie włosów to przede wszystkim problem natury medycznej, który powinien być zwalczany przy pomocy leczniczych szamponów z apteki — pozbawionych składników drażniących skórę głowy i cebulki włosów, zaś bogatych w odżywcze i lecznicze substancje, które są w stanie skutecznie zahamować proces wypadania włosów. Do takich preparatów należy m.in. szampon przeciw wypadaniu włosów Kerium La Roche-Posay zawierający innowacyjną formułę przerywającą cykl utraty włosów. Odpowiednio dobrany szampon do włosów to już połowa sukcesu w walce o piękne, mocne i zdrowe włosy. Warto jednak łączyć jego stosowanie z innymi preparatami na wypadanie włosów, które pomogą odżywić cebulki i pobudzić włosy do ponownego wzrostu.

2.Czym wzmocnić włosy? Kuracje na wzmocnienie i wypadanie włosów

Przy problemie z nadmiernym wypadaniem włosów nie warto poprzestawać na stosowaniu samego szamponu do włosów. W tym przypadku równie ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów odżywczych, które pozwolą na wzmocnienie włosów i przyspieszą ich porost. Wśród różnorodnych produktów na wypadanie i wzmocnienie włosów na szczególną uwagę zasługują specjalne kuracje w postaci ampułek, wcierek czy płukanek, których skoncentrowany skład, bogaty w różnorodne substancje odżywcze, pozwalają na skuteczne odżywienie cebulki włosa i pobudzenie włosów do wzrostu. Zazwyczaj wystarczy 3-4 tygodnie prowadzenia wybranej kuracji na włosy, by zobaczyć pierwsze efekty. Włosy nie tylko odrastają w większej ilości, ale też stają mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

3.Dieta na porost i wypadanie włosów

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak skutecznie wzmocnić swoje włosy, nie możemy zapominać o swoim codziennym sposobie odżywiania. To, jak się odżywiamy ma bardzo duży wpływ nie tylko na naszą wagę czy kondycję skóry, ale też stan włosów. Jeśli więc przez dłuższy czas mamy problem z wypadaniem włosów, warto wprowadzić do swojej diety jak największą ilość składników odżywczych, witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu włosa. Możemy przejść na specjalną „dietę dla włosów” bądź też zdecydować się na przyjmowanie odpowiedniej suplementacji.

4. Jak wzmocnić włosy? Unikaj szkodliwych czynników

Przy naszych staraniach o mocne i zdrowe włosy bardzo pomocne mogą okazać się również drobne zmiany naszych codziennych nawyków dotyczących stylizacji włosów. Za wypadanie włosów bardzo często odpowiedzialne jest stosowanie w nadmiarze kosmetyków stylizacyjnych, których skład drażni skórę głowy i przyczynia się do wypadania włosów. Na niekorzyść włosów mogą też działać często wykonywane inwazyjne zabiegi fryzjerskie np. farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja. Włosy stają się skłonne do wypadania również wtedy, gdy zbyt intensywnie szarpiemy je przy czesaniu. Jeśli więc zależy nam na tym, by zahamować proces wypadania włosów, a jednocześnie je wzmocnić, musimy wziąć pod uwagę różne czynniki, które mogą im na co dzień szkodzić.

5. Specjalistyczne zabiegi medyczne na wzmocnienie włosów

Jeżeli wszystkie powyższe sposoby na wzmocnienie włosów nie przyniosły oczekiwanych efektów, to znaczy, gdy włosy nadal wypadają, a my nie widzimy u nasady na nowo odrastających kosmyków, niezbędna będzie wizyta u lekarza. Pamiętajmy o tym, że wypadanie włosów może być nie tylko przejściowym problemem, ale też objawem łysienia, dlatego nie należy lekceważyć długotrwałej utraty włosów. Lekarz powinien zlecić odpowiednie badania i poszukać źródła problemu — wypadanie włosów może bowiem towarzyszyć wielu różnym chorobom w naszym organizmie. Specjalista może też zaproponować nam jedną ze specjalistycznych metod hamowania procesu wypadania włosów i ich wzmacniania np. w postaci mezoterapii igłowej w gabinecie medycyny estetycznej.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły