Skoncentruj się na...

Jaki krem na zimę wybrać dla kobiet, dzieci i niemowląt?

Img_Jaki krem na zimę wybrać dla kobiet, dzieci i niemowląt?

Zima to wyjątkowo ciężki okres dla skóry naszej twarzy oraz ciała. Niskie temperatury powietrza bardzo niekorzystnie wpływają nie tylko na skórę u dorosłych, ale też dzieci, dlatego warto przyswoić sobie pewne ogólne zasady pielęgnacji o tej porze roku.

Najlepszy krem do twarzy na mróz, czyli krem ochronny na zimę

Późna jesień oraz zima to dla naszej skóry najcięższy okres w ciągu całego roku - to właśnie wtedy posiada ona największe skłonności do przesuszania i podrażnień. Zimne i mroźne powietrze na zewnątrz oraz ciepłe i suche w pomieszczeniach powoduje, że ze skóry bardzo szybko paruje woda, która odpowiedzialna jest za jej prawidłowe nawilżenie. Zimą powinniśmy stosować przede wszystkim takie kosmetyki, które wzmocnią jej naturalną barierę hydrolipidową i zapobiegną utracie wody. W tym przypadku należy zdecydowanie zrezygnować z lekkich kremów nawilżających na rzecz ochronnego kremu do twarzy, który poza składnikami nawilżającymi będzie też zawierał odpowiednie substancje natłuszczające - pozwolą one na odnowę płaszcza lipidowego naskórka i sprawią, że będzie on skuteczniej pełnił swoje funkcje izolacyjne. Na zimę zdecydowanie nie sprawdzi się ten sam krem do twarzy, którego używamy latem - posiada on w swoim składzie zbyt dużą ilość wody, która przy kontakcie z niskimi temperaturami może spowodować jej jeszcze większe przesuszanie, a nawet pękanie.

Krem do twarzy na zimę dla kobiet - dla skóry suchej, tłustej i mieszanej

Krem do twarzy, bez względu na aktualną porę roku, musi być przede wszystkim odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

  • Skórę suchą, która w ciągu całego roku zmaga się z przesuszaniem, pieczeniem i uczuciem ściągnięcia, trzeba szczególnie chronić przed chłodem, mrozem i zimnym wiatrem, by uniknąć pierzchnięcia i podrażnienia naskórka oraz pękania naczynek krwionośnych. Mroźne powietrze, które posiada bardzo niską wilgotność, sprzyja uciekaniu wody ze skóry suchej, dlatego posiadaczki tego rodzaju skóry powinny stawiać zimą na tłuste kremy z dużą zawartością lipidów, ceramidów, masła Shea oraz innych substancji natłuszczających np. Lipikar Fluid kojąco-ochronna emulsja do twarzy i ciała.
  • Zupełnie inaczej wyglądają zasady codziennej pielęgnacji twarzy w zimę w przypadku skóry tłustej. Jeżeli w wyniku niskich temperatur obserwujemy silniejszą pracę gruczołów łojowych, a tym samym większy łojotok, oznacza to, że skóra sama skutecznie chroni się przed zimnem i możemy pozostać przy stosowanym do tej pory kremie na dzień. Jeśli jednak mamy zamiar spędzać w zimę dużo czasu na świeżym powietrzu, zdecydowanie powinnyśmy wyposażyć się w lekki krem ochronny na zimę z filtrami przeciwsłonecznymi oraz lekkimi substancjami ochronnymi np. chitozanem lub silikonami.
  • W przypadku cery mieszanej, która z jednej strony wykazuje tendencje do nadmiernego przesuszania, z drugiej zaś do przetłuszczania, najlepiej będzie połączyć dwa różne sposoby pielęgnacji i w przetłuszczającej się strefie T stosować lekki krem ochronny, podczas gdy na pozostałej powierzchni aplikować krem z dużą zawartością składników tłuszczowych. Szczególnie należy pamiętać o dogłębnym natłuszczaniu bocznych partii twarzy, które na mrozie zdecydowanie szybciej ulegają przesuszeniu.

Krem na zimę dla dzieci i niemowląt

Podczas zimy ze szczególną dbałością powinniśmy pielęgnować wyjątkowo delikatną i wrażliwą skórę naszych dzieci. Trzeba tu zaznaczyć, że skóra malucha, do ukończenia przez niego 3. roku życia, znacząco różni się od skóry dorosłego. Naskórek niemowlęcia jest bardzo cienki i delikatny i łatwo ulega niekorzystnym czynnikom zewnętrznym (wiatr, mróz, słońce) - to wszystko sprawia, że skóra dziecka jest szczególnie podatna na podrażnienia i uszkodzenia, dlatego naszym zadaniem jest codzienne wzmacnianie jej naturalnie słabej odporności poprzez stosowanie intensywnie nawilżających i natłuszczających kosmetyków. Do pielęgnacji skóry dziecka najlepiej wybierać hipoalergiczne produkty z apteki, pozbawione wszelkich drażniących i szkodliwych dla niego substancji np. alkoholu, sztucznych barwników i konserwantów czy parabenów.  Doskonale sprawdzą się w tym przypadku dermokosmetyki La Roche-Posay z gamy Lipikar.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły