Skoncentruj się na...

Jaki tonik do twarzy wybrać?

Img_Jaki tonik do twarzy wybrać?

Tonik do twarzy jest kosmetykiem, który zdecydowanie powinnna mieć każda z nas - bez względu na rodzaj skóry i typowych dla niej niedoskonałości. Tonik oczyszczający, poza usuwaniem zanieczyszczeń, pełni wiele przydatnych dla skóry funkcji. Dlaczego warto regularnie stosować tonik do twarzy? I na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru!

Oczyszczający tonik do twarzy - dlaczego warto go stosować?

Wbrew pozorom tonik do twarzy nie jest jedynie preparatem służącym do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry twarzy - poza oczyszczaniem, dezynfekcją czy ogólnym odświeżeniem skóry, tonik do twarzy jest w stanie przywrócić skórze jej prawidłowe pH i idealnie przygotować ją na przyjęcie kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych np. kremu do twarzy. W wielu przypadkach tonik do twarzy ma też za zadanie zwężać rozszerzone pory i delikatnie złuszczać skórę, by jeszcze lepiej chłonęła ona aktywne składniki nałożonego później kremu.

Tonik do skóry trądzikowej - matujący i oczyszczający pory

Tonik do twarzy jest kosmetykiem szczególnie pomocnym przy codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Jest to doskonały sposób na zwieńczenie procesu oczyszczania skóry po uprzednim przemyciu jej odpowiednim żelem do mycia twarzy - tonik pozwoli zebrać te zanieczyszczenia, których nie udało się usunąć przy pomocy samego żelu, a dodatkowo przywróci skórze odpowiednią równowagę. Przy skórze trądzikowej warto sięgnąć po matujący, złuszczający i zwężający pory tonik do twarzy - to właśnie nadmiar sebum na twarzy, zbierający się w rozszerzonych porach skóry, jest odpowiedzialny za powstawanie nieestetycznych zmian trądzikowych.

Oczyszczający i złuszczający tonik do twarzy trądzikowej - jaki wybrać?

Wiele osób, zmagających się na co dzień ze skórą trądzikową, uważa, że tonik do skóry trądzikowej powinien mieć właściwości antybakteryjne. Pamiętajmy jednak o tym, że stosowanie w nadmiarze kosmetyków antybakteryjnych przy skórze trądzikowej może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego - agresywne działanie preparatów antybakteryjnych może spowodować na początku nadmierne przesuszenie i podrażnienie skóry, a w następnej kolejności pobudzenie gruczołów łojowych do aktywniejszej pracy. Tonik do skóry dotkniętej trądzikiem powinien odznaczać się właściwościami matującymi, złuszczającymi i zwężającymi, a jednocześnie łagodnym dla skóry składem, jak np. tonik do twarzy Effaclar La Roche-Posay. Pamiętajmy o tym, że trądzik jest przede wszystkim problemem natury dermatologicznej i pielęgnacja tego typu skóry powinna odbywać się przy pomocy delikatnych i aptecznych preparatów, które nie wywołają na jej powierzchni niepotrzebnych podrażnień.

Tonik do skóry wrażliwej - postaw na hipoalergiczny skład

Szczególnie ostrożnie należy podchodzić do wyboru toniku do twarzy w przypadku, gdy mamy do czynienia z mniejszą lub większą nadwrażliwością skóry. W tonikach do twarzy bardzo często możemy znaleźć takie substancje, jak: alkohol, mydło czy detergenty, które u skóry wrażliwej mogą tylko pogłębić problem podrażnień i zaczerwienień. Jeśli nasza skóra wykazuje skłonność do nadwrażliwości, nie oznacza, że musimy rezygnować ze stosowania toniku do twarzy - w tym przypadku należy zdecydować się na łagodny i delikatny w działaniu preparat hipoalergiczny, który pozwoli nam oczyścić, zmatowić i odświeżyć skórę bez ryzyka jej podrażnienia.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły