Skoncentruj się na...

Kiedy powinnaś zacząć używać lekkiego kremu nawilżającego?

Img_Kiedy powinnaś zacząć używać lekkiego kremu nawilżającego?

Odpowiednio dobrany krem nawilżający to kosmetyk, który powinien znaleźć się w posiadaniu każdej kobiety. Bez względu na wiek oraz rodzaj typu skóry, nasza skóra potrzebuje każdego dnia odpowiedniej dawki nawilżenia, by mogła prawidłowo funkcjonować. Kiedy jednak lepiej sprawdzi się lekki krem nawilżający, a kiedy należy sięgnąć po głęboko nawilżający preparat? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy krem do twarzy na dzień!

Krem nawilżający do skóry suchej - intensywnie nawilżający czy lekki krem do twarzy?

Codzienne stosowanie kremu nawilżającego jest szczególnie ważne w przypadku osób, które na dzień zmagają się z problemem suchej skóry twarzy. Sucha, ściągnięta, odwodniona i skłonna do podrażnień skóra wymaga głębokiego i intensywnego nawilżania każdego dnia, by jej bariera ochronna została odpowiednio wzmocniona przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. W związku z tym do jej codziennej pielęgnacji należy wybrać mocno nawilżający krem, najlepiej z filtrami ochronnymi UV, który przywróci jej odpowiedni poziom nawodnienia, miękkość, elastyczność i blask np. La Roche-Posay Toleriane Sensitive Prebiotyczny krem nawilżający do twarzy. Głęboko nawilżający preparat możemy zamienić na delikatny krem nawilżający jedynie latem, gdy poczujemy, że nasza skóra jest za bardzo obciążona silnymi składnikami nawilżającymi w gorące i upalne dni.

Krem nawilżający do skóry tłustej i mieszanej

Lekki krem nawilżający to kosmetyk, który natomiast idealnie sprawdzi się przy codziennych zmaganiach ze skórą tłustą lub bardziej skomplikowaną skórą mieszaną.

Pamiętajmy o tym, że nawet jeśli skóra tłusta błyszczy się i świeci na zewnątrz, nie oznacza to, że w jej głębszych warstwach nie mamy do czynienia z niedoborem wody. Skóra tłusta, tak samo, jak pozostałe typy skóry, potrzebuje na co dzień odpowiedniej dawki nawilżenia, jednak w tym przypadku nie możemy zapominać, by lekki krem nawilżający był również bogaty w odpowiednie substancje matujące i ograniczające nadmierną aktywność gruczołów łojowych. O zastosowaniu kremu z dodatkiem odpowiednich substancji nawilżających pamiętajmy przede wszystkim zimą, gdy skóra narażona jest na wyjątkowo niekorzystne działanie mrozu i silnego wiatru.

Lekki krem nawilżający o dodatkowych właściwościach matujących to preparat, w który powinny wyposażyć się również posiadaczki skóry mieszanej. Skóra mieszana, stanowiąca wyjątkowe połączenie skóry tłustej w strefie T (czoło, nos, broda) oraz skóry suchej na pozostałej powierzchni twarzy (policzki, skronie, boki twarzy, skóra wokół oczu), potrzebuje na co dzień właśnie takiej dwustopniowej pielęgnacji. Delikatny krem nawilżający pozwoli nam uniknąć w tym przypadku stosowania dwóch różnych preparatów jednocześnie - matującego kremu na strefę T oraz silniej nawilżającego kremu na przesuszające się rejony twarzy.

Krem nawilżający pod makijaż - lekki czy głęboko nawilżający?

W tym przypadku wszystko uzależnione jest nie tylko od tego, z jakim typem skóry mamy na co dzień do czynienia, ale też jakimi właściwościami charakteryzuje się stosowany przez nas podkład do twarzy. Lekki krem nawilżający może stanowić doskonałą bazę pod matujący podkład do twarzy dostosowany do potrzeb skóry normalnej, mieszanej czy tłustej. Jeśli jednak zdecydujemy się na stosowanie podkładu matującego przy skórze skłonnej do przesuszania, lepiej wcześniej zabezpieczyć ją przy pomocy głęboko nawilżającego kremu. W przypadku, gdy decydujemy się na podkład o właściwościach nawilżających, uważajmy natomiast, by zanadto nie obciążyć skóry silnym kremem nawilżającym - może to spowodować nadmierne przetłuszczanie się skóry i zatykanie porów skórnych, a co za tym idzie prowadzić do pojawienia się zmian trądzikowych.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty