Skoncentruj się na...

Makijaż korygujący

Img_Makijaż korygujący

Niektóre niedoskonałości skóry są traktowane przez kobiety jak prawdziwe mankamenty urody. Aby ukryć te defekty, dermatolodzy zalecają makijaż korygujący.

Objawy

Zwiększone zapotrzebowanie na dobrze kryjący podkład o wysokiej tolerancji.

Kobiety w każdym wieku mogą cierpieć na stałe lub czasowe dolegliwości skóry. Istnieje wiele przejawów tych nieprawidłowości: od drobnych niedoskonałości jak blizny potrądzikowe lub cienie pod oczami po bardziej widoczne i mniej estetyczne jak naczyniaki lub bielactwo. Warto więc skontaktować się z dermatologiem, który do czasu wyleczenia zmiany zaleci stosowanie makijażu dobrze tolerowanego przez skórę i dobrze pokrywającego niedoskonałości.

Przyczyny

Przypadek szczególny −pozostałości po zabiegach medycyny estetycznej.

Obecnie, gdy zabiegi chirurgii plastycznej są coraz bardziej rozpowszechnione, kobiety szukają bezpiecznych i skutecznych produktów, by skutecznie ukryć zaczerwienienie skóry spowodowane przez leczenie laserem lub inne zabiegi przeciwzmarszczkowe (zastrzyki). Makijaż korygujący to jeden z najlepszych sposobów  czasowego tuszowania takich zmian. Został tak opracowany, aby poza maskowaniem niedoskonałości spełniać kryteria wysokiej tolerancji przez skórę i nie osłabiać działania produktów do pielęgnacji skóry po zabiegach.

Zabiegi pielegnacyjne

Proste nawyki w zakresie makijażu, aby odzyskać pewność siebie.

Procentowa zawartość pigmentów w podkładzie korygującym jest znacząco większa niż w tradycyjnym podkładzie i zwykle waha się w granicach od 25 do 30%. Ten rodzaj makijażu pozwala skutecznie i na długi czas zamaskować wszelkie niedoskonałości. Różne kolory podkładów umożliwiają optymalne pokrycie wszystkich typów przebarwień: żółty neutralizuje niedoskonałości o niebieskawej barwie (np. cienie pod oczami), a zielony eliminuje zaczerwienienia. Wszystko to bez efektu maski, gdyż formuły tych podkładów zawierają specjalnie oczyszczone pigmenty. Konsystencja, niezależnie od tego, czy to podkład w płynie czy w kompakcie, pozostaje ultralekka, miękka i delikatna. Produkty te pozwalają skórze oddychać, łatwo się rozprowadzają i dostosowują do cery, pokrywając niedoskonałości skóry bez jej przeciążania.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły