3 pytania do eksperta

Kiedy cienie pod oczami są bardzo wyraźne, polecam żółty korektor

Img_Kiedy cienie pod oczami są bardzo wyraźne, polecam żółty korektor

Cienie pod oczami mogą być wynikiem zwiększonej pigmentacji (brązowy odcień) lub prześwitywania leżącej pod skórą siateczki naczynek krwionośnych (niebieskawy odcień). Twarz wygląda na zmęczoną, dlatego nie są one mile widziane. Jak je ukryć? Porady dermatologa.

Jakie są najważniejsze cechy makijażu maskującego cienie pod oczami?

Działamy w pobliżu oka, a to niesie większe ryzyko podrażnienia lub alergii.

Trzeba wziąć to pod uwagę przy wyborze produktów do makijażu i demakijażu. Makijaż służy do skorygowania cieni i zamaskowania zagłębienia pod oczami przez rozświetlenie tego obszaru. Ostatecznym celem jest wyeksponowanie oczu, zwłaszcza jeśli nakładamy również makijaż na brwi, powieki i rzęsy.

Jakie rady daje Pan w zakresie stosowania makijażu do korygowania cieni pod oczami?

Zwykle podkład korygujący jest wystarczająco bogaty w pigmenty, aby całkowicie pokryć cienie pod oczami.

Polecam odcień, który jest jaśniejszy niż karnacja twarzy, więc doskonale rozświetli to miejsce. Gdy cienie są bardzo wyraźne, przed nałożeniem podkładu można zastosować żółty korektor. Neutralizuje on przebarwienia lub niebieskawe cienie na skórze o złocistej karnacji. W przypadku białej skóry sprawdzi się korektor w kolorze jasnego beżu.

Czy są inne zmiany, które można korygować, stosując się do tych samych zasad?

Kiedy neutralizujemy jakiekolwiek niebieskawe przebarwienia, używamy żółtego jako koloru uzupełniającego.

Neutralizacja oznacza, że niebieski odcień znika, a skóra wcale nie staje się żółta, lecz odzyskuje naturalną barwę. Oprócz cieni pod oczami za pomocą tego korektora można maskować siniaki lub mało estetyczne żylaki na nogach. Na złocistej skórze żółty może również neutralizować zaczerwienienia od trądziku różowatego lub naczyniaki.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły