3 pytania do eksperta

Aby zamaskować bliznę, potrzeba produktu, który ma dużo pigmentu

Img_Aby zamaskować bliznę, potrzeba produktu, który ma dużo pigmentu

Po zabiegach operacyjnych na twarzy chirurg jest często zadowolony z powstałej blizny, ponieważ jest mało widoczna i elastyczna. Jednak pacjentowi nawet niewielki ślad może przeszkadzać. Dermatolodzy radzą, aby ostrożnie maskować te nieuniknione pozostałości po zagojonych ranach.

Jak zmieniają się blizny u pacjentów, którzy do Pana przychodzą?

Początkowo są czerwone i wrażliwe,

potem stopniowo rozjaśniają się i przestają boleć. Po miesiącu można delikatnie je masować, aby przywrócić skórze jędrność i ruchomość. Wreszcie skóra odzyskuje swój początkowy kolor i blizna prawie znika. Trwa to od około roku do 18 miesięcy. Dopiero po tym czasie tak naprawdę można ocenić efekt końcowy.

Jaki makijaż poleca Pan w przypadku blizn?

Najlepszy jest podkład korygujący, który zawiera dużo pigmentu.

Sam podkład jednak nie wystarczy, trzeba go umiejętnie stosować. Nakładamy podkład korygujący na wierzch dłoni, aby się ocieplił, a następnie nanosimy bardzo małą ilość na bliznę. Potem wcieramy preparat w bliznę za pomocą szerokiego pędzla, dokładnie pokrywając wszelkie niedoskonałości. Wreszcie rozprowadzamy pędzlem krawędzie, aby podkład łagodnie zmieszał się z kolorem zdrowej  skóry.

Czy Pana zdaniem makijaż wystarcza, aby osłonić bliznę przed słońcem?

Pigmenty, które znajdują się w produktach korygujących, są tego samego typu jak te, które są stosowane w filtrach przeciwsłonecznych.

Zapewniają więc wystarczającą ochronę podczas codziennego poruszania się na świeżym powietrzu, gdy nie wystawiamy się bezpośrednio na słońce. Łatwo jest też poprawić taki makijaż w ciągu dnia. Jeżeli jednak spodziewamy się, że będziemy bardziej narażeni na działanie promieni słonecznych, pod makijaż należy zastosować krem ​​do opalania z filtrem i pamiętać koniecznie, aby nakładać go regularnie co 2 lub 3 godziny.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły