3 pytania do eksperta

Aby zamaskować czerwone niedoskonałości, polecam moim pacjentom makijaż medyczny

Img_Aby zamaskować czerwone niedoskonałości, polecam moim pacjentom makijaż medyczny

Obecnie zarówno trądzik różowaty, jak i trądzik młodzieńczy dają się skutecznie leczyć. Ale po kuracji na skórze mogą pozostać zaczerwienienia i blizny. Pacjenci chcą je ukryć, często jeszcze podczas leczenia. Jak się do tego zabrać? Na nasze pytania odpowiada lekarz dermatolog.

Contexto

Wolę słowo makijaż niż maskowanie.

Jeszcze.kilka lat temu w przypadku dolegliwości skórnych makijaż nie był zalecany przez lekarzy dermatologów. Dziś już wiemy, że poprawia on jakość życia pacjentów. Istnieją produkty, które nie zawierają substancji zapachowych ani konserwantów, nie zatykają porów, nie stwarzają więc żadnego ryzyka podrażnienia lub uczulenia. Zalecam moim pacjentom makijaż medyczny.

Co Pan radzi swoim pacjentom?

Zastosowanie jakichkolwiek kosmetyków należy rozpocząć od nałożenia bazy pod makijaż.

Następnie można dać podkład korygujący w kolorze najbardziej pasującym do karnacji skóry. Powinien on być stosowany w małych ilościach i delikatnie rozprowadzany na twarzy. Aby zneutralizować zaczerwienienia, można przed zastosowaniem podkładu nałożyć bardzo niewielką ilość korektora. Najlepsze efekty daje kolor zielony. W przypadku przebarwień spowodowanych większą ilością pigmentu sprawdza się korektor w kolorze żółtym.

W jakich sytuacjach poleca Pan swoim pacjentom stosowanie makijażu medycznego?

Namawiam do tego pacjentów po zabiegach laserowych lub mających blizny potrądzikowe.

Przekonuję pacjentów do tej metody, wyjaśniając, że nie ma ryzyka pogorszenia stanu ich skóry. Pozwalam im przetestować konsystencję produktów. Proponuję wypróbowanie skuteczności na jednej z czerwonych plam. Pacjenci zawsze są mile zaskoczeni wynikiem! Potem uczę ich podstawowych technik nakładania makijażu medycznego, które są dość proste i łatwo je opanować.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły