Rodziny Lipikar

Podaruj lepsze życie
dzieciom ze skórą atopową

Lipikar, dedykowana gama produktów

Wybierz konsystencję preparaty Lipikar odpowiednią dla Twojej skóry atopowej

Jaki rodzaj pielęgnacji, a w związku z tym jaki delikatny preparat do pielęgnacji lipikar należy wybrać?

NIEMOWLĘTA

Skoncentruj się na stosowaniu preparatu Balm AP i Syndet lub olejku oczyszczającego: te bardzo dobrze tolerowane przez skórę produkty zostały poddane specjalnym testom, aby zapewnić większe bezpieczeństwo stosowania.

DZIECKO / DOROSŁY

Pielęgnacja
Podczas fazy swędzenia i drapania lub w przypadkach pojawienia się ekstremalnej suchości skóry, preparat Balm AP pomaga zregenerować barierę skórną i zmniejsza swędzenie i drapanie.

Podczas okresu remisji na suchą skórę: do wyboru mamy odświeżającą i lekką konsystencję płynnego żelu lub bardziej bogate i kremowe mleczko do ciała. Produkty te może stosować zamiennie w zależności od potrzeb w danym dniu, lub w czasie określonej pory roku.

Higiena
Dostępne są lżejsze lub bardziej kremowe preparaty do wyboru, w zależności do indywidualnych preferencji.
Dobrze wiedzieć: Do wrażliwej skóry najlepiej nadaje się Syndet i olejek (zmniejszone ryzyko reakcji alergicznej).

Preparat Surgras wzbogacony o 10% stężenie substancji uzupełniających lipidy pomaga przywrócić barierę ochronną skóry, kiedy ciągle jeszcze stoisz pod prysznicem.

20 lat doświadczenia w pielęgnacji suchej skóry atopowej

Laboratorium La Roche-Posay stworzyło LIPIKAR 20 lat temu. Ta gama produktów do ciała dla skóry suchej dla dorosłych i dla dzieci dowiodła swojej skuteczności w wielu badaniach klinicznych, dzięki czemu stała się liderem na rynku produktów zmiękczających do skóry.

Dobre tolerowanie przez skórę i skuteczność - nasze priorytety

Brak kompromisów w sprawie tolerowania preparatu przez skórę
Marka La Roche-Posay jest wybierana przez 25 tysięcy dermatologów z całego świata, którzy mają po temu dobry powód: 100% produktów Lipikar to preparaty hipoalergiczne i przebadane pod kontrolą dermatologiczną u osób o skórze alergicznej, atopowej lub skłonnej do podrażnień. Reakcja alergiczna nawet u jednej z badanych osób powoduje, że produkt wraca do laboratorium w celu modyfikacji jego formuły.

Najwyższe normy w zakresie Cosmetovigilence
Prowadzona jest bieżąca analiza opinii konsumentów o naszych produktach, czym zajmuje się specjalny zespół lekarzy. Jest to możliwie dzięki aktualizowanej w czasie rzeczywistym bazie danych, do której spływają informacje z 26 krajów.

Konsekwentnie potwierdzana skuteczność
Do końca 2010 roku zrealizowanych zostało ponad 600 epidemiologicznych i obserwacyjnych badań klinicznych.

Tylko podstawowe składniki, więcej bezpieczeństwa

Proste formuły
Liczba składników i substancji konserwujących jest jak zawsze ograniczona do minimum, zarówno pod względem ich liczby, jak i zawartości w preparacie.

Bezpieczniejsze opakowania
Innowacje w opakowaniach zmniejszają konieczność stosowania środków konserwujących. Materiały opakowaniowe, które są w kontakcie z produktami, są specjalnie dobrane pod kątem braku szkodliwości (brak zanieczyszczeń ze strony bisfenolu A, ftalanów lub metali ciężkich).