Skoncentruj się na...

Masz suchą skórę? Zainwestuj w nawilżający krem do twarzy!

Img_Masz suchą skórę? Zainwestuj w nawilżający krem do twarzy!

Nawilżający krem do twarzy to skuteczny sposób, aby zadbać o suchą skórę. Dzięki niemu, skóra staje się miękka, gładka i odporna na ponowne przesuszenie. Dowiedz się więcej o suchej skórze oraz sprawdź, w jaki krem nawilżający do twarzy zainwestować!

Sucha skóra a nawilżający krem do twarzy

Skóra może być sucha z dwóch głównych powodów. Najczęściej suchość skóry jest uwarunkowana genetycznie, czyli ma związek z typem skóry. Otóż może być ona, normalna, tłusta, mieszana i właśnie sucha. Z drugiej zaś strony skłonność do przesuszania się może wynikać z osłabionej bariery ochronnej w postaci płaszcza hydrolipidowego, znajdującego się na naskórku. Sucha skóra, w kontekście typu i rodzaju, zawsze będzie wykazywać dysfunkcję warstwy ochronnej. Z kolei, skóra, której bariera ta jest osłabiona wcale nie musi być sucha z natury. Może być również normalna lub mieszana. Bez względu na rodzaj suchości skóry, z jakim się borykasz, warto zainwestować w dobry krem nawilżający, który wyeliminuje dokuczliwą suchość i inne, związane z nią niedogodności.

Skład dobrego nawilżającego kremu do twarzy

Jednym z wyznaczników jakości kremu do twarzy oraz skuteczności w eliminacji suchości ze skóry jest skład kosmetyku. Zanim sięgniesz po dany krem do twarzy, przeczytaj i przeanalizuj jego skład. Skoro krem ma nawilżać, w swoim składzie powinien zawierać nawilżające składniki. Zalicza się do nich głównie: gliceryna, aloes, masło shea, glyceryl stearate, pantenol, alantoina, hydromanil, czy też kwas hialuronowy. Jeśli chodzi o skład kremu nawilżającego, warto również zwrócić uwagę na to, aby produkt nie zawierał szkodliwych substancji. Takich, które mogą wywołać podrażnienia, uczulenia, alergie czy inne niedogodności skórne.

Właściwości kremów nawilżających do twarzy

W przypadku skóry suchej może sprawdzić się zwykły krem nawilżający, jeśli jednak jest ona przesuszona bądź ekstremalnie sucha, niezbędny będzie krem, który wniknie w głębokie warstwy skóry. Wówczas potrzebny jest produkt o właściwościach intensywnie nawilżających, a dodatkowo regenerujących barierę ochronną naskórka, aby ograniczać skłonność skóry do mimowolnej utraty wody. Przykładem takiego kremu jest Hydraphase Intense Legere La Roche-Posay - Głęboko nawilżający krem o przedłużonym działaniu, który sprawdza się przy skórze bardzo suchej, odwodnionej, a także wrażliwej.

Konsystencja kremu nawilżającego do skóry suchej powinna być gęsta i tłustsza niż w tradycyjnych kremach. Taka formuła świadczy o tym, że produkt jest bogaty w cenne składniki nawilżające, a także witaminy i składniki mineralne. Warto pamiętać, że im bardziej skóra jest przesuszona, tym krem powinien mieć zwartą konsystencję. Co istotne, taka receptura kremu nie powinna wpływać na obniżenie jakości produktu. Otóż krem, mimo, że jest gęsty nie powinien zatykać porów skóry ani jej obciążać.

Problemowi z suchością skóry bardzo często towarzyszą takie niedogodności jak świąd, pieczenie, kłucie, szczypanie czy też uczucie ściągnięcia. Zaaplikowanie kremu na skórę powinno uśmierzyć każdy dyskomfort i złagodzić ewentualne podrażnienia. Tuż po nałożeniu kremu na przesuszoną skórę, powinno czuć się ulgę, a nie nasilenie dotychczasowego dyskomfortu.

Krem do twarzy - nawilżanie w dzień i w nocy

Bardzo ważne jest, aby wybrać krem nawilżający do stosowania i na dzień, i na noc. Suchej skóry nie wystarczy nawadniać tylko rano lub tylko na wieczór, ale należy robić to nieustannie. Takie działanie jest niezbędne, aby szybko i skutecznie przywrócić skórze zdrową kondycję i wyrównać poziom wody w jej strukturach. Z tego względu należy sięgnąć albo po dwa oddzielne kremy, przeznaczone do stosowania rano i wieczorem lub zaopatrzyć się w jeden uniwersalny krem, który można aplikować na skórę bez względu na porę dnia.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły