Skoncentruj się na...

Ochrona przeciwsłoneczna ważna również w górach!

Img_Ochrona przeciwsłoneczna ważna również w górach!

Kto z nas nie lubi słońca? Jego długotrwały brak przygnębia nas i powoduje rozdrażnienie. Dlatego gdy tylko słońce wychodzi zza chmur, chętnie wystawiamy ku niemu twarze. Nie zapominajmy jednak, że z promieniami słonecznymi należy się obchodzić ostrożnie. 

Druga strona słonecznego medalu, czyli odpowiednia ochrona przed słońcem

Zachwycając się zbawiennym wpływem słońca na nasz organizm, warto spojrzeć jednak również na jego ciemniejszą stronę. Słońce podobnie jak ogień może być siłą życiodajną i twórczą, ale również niebezpiecznym żywiołem, powodującym spustoszenie. Mądrze stosowane promienie słoneczne odżywiają i regenerują nasz organizm, ale zbyt intensywna kąpiel słoneczna może spowodować również nadmierne przesuszenie skóry i przyspieszyć proces starzenia, może doprowadzić do poparzenia albo nawet do zmian nowotworowych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona skóry przed słońcem, którą zapewniają produkty La Roche-Posay z serii Anthelios.

Słońce w górach

Wielu z nas niebezpieczny wpływ promieniowania UV kojarzy przede wszystkim z rozgrzaną wakacyjną plażą. Tymczasem warto pamiętać, że na bardzo silną ekspozycję słoneczną narażeni jesteśmy również w górach, i to zarówno latem podczas pieszych wędrówek, jak i zimą na nartach. Decyduje o tym nie tylko czas przebywania na otwartej nasłonecznionej przestrzeni, ale również dużo wyższe stężenie szkodliwego dla naszej skóry promieniowania ultrafioletowego. Na dużych wysokościach powietrze jest bardziej rozrzedzone, przez co promienie UV łatwiej przenikają przez jego cząsteczki. Średnio co sto metrów stężenie promieniowania ultrafioletowego wzrasta o 20%. W rezultacie na znacznych wysokościach wcale nie musimy odczuwać wysokiej temperatury powietrza, żeby nasza skóra absorbowała zwiększone dawki UV. Narażone na jego wpływ są nasze oczy, usta, wszystkie nieosłonięte części ciała, a najbardziej oczywiście  twarz. Dlatego, żeby zapewnić właściwą ochronę twarzy przed słońcem, powinniśmy bezwzględnie używać kremów z odpowiednio wysokim filtrem UV, który działa jak wierzchnie okrycie w deszczową pogodę – zabezpiecza nas przed niepożądanym wpływem warunków atmosferycznych. Krem jest dla naszej skóry tym samym co dobre okulary z filtrem dla naszych oczu. Tylko dzięki dobrze dobranej ochronie przeciwsłonecznej możemy cieszyć się urokami słońca bezpiecznie, bez ryzyka wyrządzenia naszej skórze nieodwracalnej szkody.

Specjalistyczna ochrona przeciwsłoneczna

Znakomitą ochronę przeciwsłoneczną w górach zapewniają produkty marki La Roche-Posay z serii Anthelios. Ich wachlarz jest bardzo szeroki. Obejmuje całą gamę specjalistycznych kremów z filtrami SPF, lekkie mgiełki i fluidy niewidoczne na twarzy, a jednocześnie bardzo odporne na pot, emulsje, mleczka do opalania. Można w tej ofercie znaleźć produkty do skóry wrażliwej, a nawet dedykowane osobom ze skłonnościami fotoalergicznymi.

Warto pamiętać, że im wyższy współczynnik SPF, tym dłużej możemy przebywać na słońcu. Faktor SPF określa o ile dłużej wystawiona na słońce skóra będzie chroniona po aplikacji preparatu do wystąpienia rumienia. W przypadku produktów z SPF50 ewentualne oparzenie nastąpi po 50-krotnie dłuższym czasie po aplikacji preparatu w porównaniu do braku jego użycia.

Odpowiednia ochrona skóry dopasowana do naszego profilu dermatologicznego pozwoli nam bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych i cieszyć się z życiodajnej mocy słońca. Dlatego kosmetyki La Roche-Posay są bezpieczne dla skóry wrażliwej i reaktywnej, która łatwo może ulegać podrażnieniom – również tym powstałym w wyniku ekspozycji na promieniowanie UV. Można je stosować nawet do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka: skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi dermatologicznymi oraz pediatrycznymi.

Przed słońcem powinno być chronione całe ciało, w tym twarz. W serii Anthelios nie zabrakło produktów dedykowanych pielęgnacji skóry twarzy, w tym także cery wrażliwej. Nie tylko chronią one przed słońcem, ale gwarantują też właściwy poziom nawilżenia.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty