Skoncentruj się na...

Ochrona skóry na nartach - krem na narty dla dziecka

Img_Ochrona skóry na nartach - krem na narty dla dziecka

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. A skoro zima w pełni, warto tym bardziej zastanowić się, jaki krem na narty dla dziecka będzie odpowiedni. Przecież aby puścić podopiecznych bezpiecznie na stok, należy uzbroić ich w krem ochronny dla dzieci - chroniący zarówno przed odmrożeniami, jak i poparzeniami!

Dlaczego wybór odpowiedniego kremu dla dzieci na zimę jest tak ważny?

Warunki atmosferyczne w górach znacząco różnią się od tych panujących w mieście. Dlatego też uzbrojenie dziecka w specjalny krem dla narciarzy, to “must have” zimowej wyprawki na stok. Wybór kremu na zimę dla dzieci jest bardzo ważny. Dlaczego? Cały dzień spędzony na nartach, wielogodzinna frajda na desce snowboardowej, czy choćby przedpołudniowy dłuższy spacer w górach wiążą się ze znacznym obciążeniem dla odsłoniętej skóry. Niebezpieczny jest nie tylko mróz i porywisty wiatr, ale także słońce, które  potrafi doprowadzić do oparzeń słonecznych także w okresie zimowym (!) Wiele osób zapomina bądź nie uświadamia sobie, że chociaż promieniowanie UVB zatrzymywane przez chmury tylko w 5% dociera do ziemi, to odbijająca je warstwa śniegu czy lodu sprawia, że siła promieni słonecznych zwiększa się nawet 5-krotnie. Nie wspominając tu już o zwiększeniu skutków kancerogennego wpływu promieniowania UVA na skórę (notabene aktywnego przez cały rok i w 95% docierającego do ziemi). Bagatelizowanie słońca na stoku to najczęstsza przyczyna poważnych oparzeń, których przecież tak łatwo się ustrzec!

Ale zima niesie ze sobą także inne niebezpieczeństwo znajdujące się niejako na drugim biegunie zagrożeń. Chodzi tu o odmrożenia. Za ciasne obuwie, zasłanianie twarzy szalikiem, przemoczenie ubrania, niska temperatura, mróz, wiatr - to czynniki, których połączenie bardzo często prowadzi do poważnych (i bolesnych) odmrożeń. Można się przed nimi ustrzec, wybierając odpowiedni krem na zimę dla dzieci. A jaki ów krem na narty dla dziecka powinien właściwie być?

Jaki powinien być odpowiedni krem na narty dla dziecka?

Powyższa argumentacja jest chyba wystarczająca, aby stwierdzić, że spakowanie na zimowy wyjazd kremu do twarzy dla dzieci to nie taka ważka sprawa. Zatem, jaki ten krem na narty dla dziecka powinien być, aby ochronił delikatną skórę przed mrozem, wiatrem i słońcem?

Przede wszystkim powinien być to kosmetyk zawierający wysoki filtr przeciwsłoneczny. Dostępne w Polsce kremy z filtrem dla dzieci mają najwyższe SPF 50. To wystarczające, jednak istotne jest, aby tego typu specyfik mógł być aplikowany na całe ciało, tak jak mleczko do ochrony twarzy i ciała Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50. Bowiem w zimowym szaleństwie dzieci bardzo często zdejmują nie tylko rękawiczki i czapki, narażając odsłoniętą skórę.

Kolejną ważną cechą kremu na narty dla dziecka jest działanie natłuszczające i ochronne. Tego typu kosmetyki zawierają w swoim składzie silne humektanty - zwyczaj są to pantenol (w kosmetyce nazywany też prowitaminą B5), gliceryna lub alantoina - które nie tylko zapobiegają uciekaniu wilgoci z naskórka (chroniąc go przed wysuszeniem), ale także tworzą na powierzchni skóry specjalny film zabezpieczający przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.
Może się wydawać, że takie natłuszczające kremy na zimę dla dzieci mają nieprzyjemnie tłustą konsystencję i niezbyt dobrze się wchłaniają. Tak było kiedyś, to prawda. Jednak dziś na rynku kosmetycznym jest wiele kremów ochronnych dla najmłodszych o lekkiej, szybko wchłaniającej się formule, która dodatkowo wolna jest od konserwantów, parabenów, detergentów, sztucznych aromatów i barwników - czyli wszystkich tych składników, które uchodzą za potencjalne alergeny, mogą uczulać lub podrażnić skórę dziecka.

Podsumujmy, dobry krem na narty dla dziecka to kosmetyk, który:
* posiada wysoki filtr przeciwsłoneczny (SPF 50),
* jest wzbogacony o substancje nawilżające, natłuszczające i ochronne,
* ma lekką, szybko wchłanialną, przyjemną dla dziecka konsystencję,
* nie posiada szkodliwych składników wywołujących uczulenie, alergię,

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy wybór właściwego kremu na mróz dla dzieci! Ponadto przypominamy, że skóra najmłodszych wymaga szczególnej pielęgnacji - ciepłych kąpieli, balsamów nawilżających, odpowiedniej garderoby. To wszystko gwarantuje zdrową i bezpieczną zabawę!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły