Skoncentruj się na...

Olej Canola w kosmetykach

Img_Olej Canola w kosmetykach

Na atopowe zapalenie skóry cierpi ok. 20% ludzi na świecie. Odczuwają ból i dyskomfort związany ze swędzeniem i bardzo wysuszoną skórą. Nie ma leku, który rozwiązałby ten problem, można jednak go zniwelować przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Substancją, która ma wpływ na ukojenie świądu jest olej Canola. Dowiedz się o nim więcej i sprawdź, jakie działanie mają kosmetyki go zawierające!

Olej Canola - skąd zainteresowanie tym produktem?

Olej Canola to po prostu kanadyjski olej rzepakowy, którego nazwa pochodzi od słów Canadian Oilseed Low-Acid. Szturmem wkroczył na światowy rynek kilkadziesiąt lat temu, chociaż największą popularnością mimo wszystko cieszy się w Ameryce Północnej. Olej Canola otrzymuje się z rzepaku kanadyjskiego, rośliny występującej w Europie i Azji. Kanadyjski olej rzepakowy różni się od tego produkowanego w Polsce pod kilkoma względami:
jest uprawiany odmianą jarą, w Polsce jest to odmiana ozima
nie zawiera kwasu erukowego - związku z grupy kwasów tłuszczowych omega-9, który może wywołać działania toksyczne zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Bogaty jest natomiast w kwas oleinowy.
* pochodzi z upraw ekologicznych

Zalety oleju Canola

Kanadyjski olej rzepakowy ma pozytywny wpływ na organizm. Jest to zasługą składników, które są w nim zawarte. Dzięki wysokiej zawartości tokoferoli (witaminy E), fitosteroli i dobrych nienasyconych kwasów tłuszczowych wpływa na nawilżenie skóry. Co więcej Olej Canola to bogate źródło kwasu GLA (gammalinolenowego), który jest szczególnie cenny w kosmetyce. Gdy poziom GLA spada, skóra staje się sucha, mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki, obniża się odporność na czynniki zewnętrzne oraz opóźnia proces gojenia się skóry. Dzięki kanadyjskiemu olejowi rzepakowemu uda się ograniczyć te niepożądane działania.

Olej Canola w kosmetykach

Dzięki właściwościom oleju Canola takim jak szybkie wchłanianie i działanie natłuszczające, produkt ten znajduje się w wielu kosmetykach. Stosując preparaty go zawierające, sprawimy, że uczucie swędzenia i wysuszenia skóry zmniejsza się. Jako składnik preparatów do pielęgnacji skóry i włosów, zapobiega zbyt intensywnemu odparowywaniu wody, tworząc warstwę okluzyjną, a co za tym idzie, poprawiając kondycję włosów i skóry poprzez ich zmiękczenie i wygładzenie.

Olej Canola a atopowe zapalenie skóry

Kanadyjski olej rzepakowy ma właściwości łagodzące oraz przeciwzapalne, co sprawdza się w przypadku atopowego zapalenia skóry. Działa na główne czynniki odpowiedzialne za to schorzenie: odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry oraz ma wpływ na przywrócenie równowagi mikrobiomu. Co więcej działa również natłuszczająco i wygładzająco oraz chroni organizm przed niepożądanymi czynnikami środowiskowymi. Stosując kosmetyki, takie jak Lipikarm Balsam AP+ od La Roche-Posay, mające w składzie olej Canola, odczujemy różnice już po pierwszym użyciu. Produkt od razu złagodzi i nawilży skrajnie suchą skórę, przywracając jej komfort. Preparat momentalnie się wchłania, nie zawiera parabenów ani środków zapachowych. Odbudowuje głębokie warstwy skóry, niweluje uczucie swędzenia oraz nawilża przesuszoną skórę. Co istotne można stosować go u dzieci już od pierwszego dnia życia! Produkt sprawdzi się w przypadku odpieluszkowego zapalenia skóry, złagodzi podrażnienia i sprawi, że skóra szybciej się zagoi.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły