Historie

„Zdecydowanie przekonałam się do specjalnego lakieru do paznokci”

Img_„Zdecydowanie przekonałam się do specjalnego lakieru do paznokci”

Czasem pewne nieprzemyślane decyzje dotyczące urody mogą skutkować prawdziwą klęską. Nadia marzyła o perfekcyjnym manikiurze i popełniła błąd, który zniszczył jej paznokcie. Musiała znaleźć sposób, aby  odzyskały ładny wygląd i zdrowie.

Kontekst

Marleno, jak ważne są dla ciebie wspaniale wyglądające paznokcie?

Prowadzę elegancki sklep w Paryżu i muszę wyglądać bez zarzutu. Manikiur jest niezbędny, ale zabiera tak dużo czasu! Tak więc w 2007 r. zdecydowałam się na paznokcie żelowe (french manicure), które gwarantowały idealny wygląd przez co najmniej trzy tygodnie. Byłam zachwycona rezultatem − moje paznokcie wyglądały nienagannie 24 godziny na dobę. Jednak gdy usunęłam tipsy, mój piękny sen zamienił się w koszmar.

Objawy

Co się stało?

Moje paznokcie zrobiły się po prostu całkowicie miękkie. Poradzono mi, aby dla wzmocnienia przyciąć je naprawdę krótko. Nic to jednak nie dało. Moje paznokcie przeszły przez wszystkie fazy: pofałdowanie, łamliwość, złuszczanie... Malowanie kolorowym lakierem stało się niemożliwe, ledwie wytrzymywał 24 godziny, potem kruszył się i odsłaniał moje dalekie od ideału paznokcie.

Rozwiazanie

Czy znalazłaś rozwiązanie?

Tak! Czytając jakieś pismo, dowiedziałam się o lakierze przeznaczonym do delikatnych paznokci. Naturalnie natychmiast go wypróbowałam i w końcu mogłam cieszyć się z kolorowego manikiuru. Lakier był wyjątkowo trwały, a ja zdałam sobie sprawę, że paleta odcieni nie ogranicza się tylko do emalii bezbarwnych i pastelowych. Ku mojej wielkiej radości po wielokrotnym użyciu lakieru zauważyłam poprawę ogólnego stanu paznokci!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły