Skoncentruj się na...

Pielęgnacja twarzy zimą: krem do twarzy na zimę

Img_Pielęgnacja twarzy zimą: krem do twarzy na zimę

Zima to bardzo trudny okres dla skóry naszej twarzy. W tym czasie jest ona narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą wywołać u niej problem nadmiernego przesuszenia, podrażnienia i odwodnienia. Jaki krem do twarzy na zimę wybrać, by ochronić skórę przed chłodem? Podpowiadamy, na czym powinna polegać pielęgnacja twarzy zimą!

Pielęgnacja twarzy zimą - przed czym należy chronić skórę?

W zimę na niekorzyść naszej skóry twarzy działa wiele różnych czynników. Przede wszystkim są to niskie temperatury, mróz i chłodny wiatr, jednak nie bez wpływu na jej kondycję pozostaje również ciepłe i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Czynniki te osłabiają naturalną warstwę ochronną skóry i sprawiają, że staje się ona przesuszona, odwodniona i podatna na podrażnienia. Jeżeli suchej skóry twarzy zimą towarzyszy również częste uczucie ściągnięcia i swędzenia, to znak, że musimy poświęcić dużo więcej uwagi na wybór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które skutecznie zredukują ten dyskomfort.

Krem do twarzy na zimę - krem intensywnie nawilżający

Niekorzystne czynniki zewnętrzne sprawiają, że osłabiony zostaje naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, dlatego o tej porze roku należy przestawić się na stosowanie preparatu, który zapobiegnie utracie wody przez skórę np. intensywnie nawilżający krem do twarzy La Roche-Posay Hydraphase Intense Legere. Krem nawilżający na zimę powinien skutecznie redukować szorstkość i suchość skóry, zapewniając jej dogłębne nawilżenie i odżywienie. Stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy jest podstawą pielęgnacji skóry w zimę, jednak w okresie zimowym warto dodatkowo nawilżać skórę również przy pomocy innych metod np. regularnego stosowania odżywczych maseczek do twarzy.

Krem ochronny na zimę - krem nawilżający w każdym przypadku?

Gdy na co dzień zmagamy się z suchą skórą twarzy, może okazać się, że zwykły krem nawilżający nie będzie stanowił wystarczającej ochrony przed działaniem niskich temperatur, mrozu czy zimnego wiatru. W tym przypadku warto sięgnąć po natłuszczający krem do twarzy bogaty w lipidy, który wzmocni naturalną barierę ochronną skóry, a tym samym zapewni jej skuteczną ochronę przed utratą wody.
W przypadku, gdy mamy do czynienia z tłustą lub mieszaną skórą twarzy, a tym samym z problemem nadmiernego przetłuszczania się skóry w strefie T, najlepiej stosować nawilżającą emulsję - tłusty krem do twarzy może zanadto obciążyć skórę twarzy.
Przy skórze mieszanej pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego kremu ochronnego na te obszary skóry, które posiadają skłonności do przesuszania.
Preparat bogaty w odpowiednie składniki powinien też znaleźć się na skórze wokół oczu - cienka i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych skóra wokół oczu potrzebuje w tym czasie silnego wzmocnienia i ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja twarzy zimą - oczyszczanie skóry

Stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy na zimę jest bardzo ważnym punktem codziennej pielęgnacji skóry. W zimę musimy jednak zadbać również o jej delikatne oczyszczanie przy pomocy łagodnych kosmetyków myjących. W tym czasie najlepiej zrezygnować z preparatów oczyszczających na bazie detergentów, mydła i alkoholu na rzecz delikatnych płynów z dodatkiem substancji nawilżających. Ostatnie, czego potrzebuje nasza skóra w zimę, narażona na działanie tak wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, jest wysuszające i drażniące działanie kosmetyków do oczyszczania. Pamiętajmy o stosowaniu tłustszego preparatu do demakijażu w okolicy oczu, by dodatkowo ochronić ten fragment twarzy przed przesuszeniem.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły