Skoncentruj się na...

Pierwsza podróż z niemowlakiem – jak się do niej przygotować?

Img_Pierwsza podróż z niemowlakiem – jak się do niej przygotować?

Narodziny dziecka zawsze wywracają życie rodziców do góry nogami i powodują, że czynności, które wcześniej były proste i nie wymagały specjalnych przygotowań, z najmłodszym członkiem rodziny stają się poważnym wyzwaniem. Jedną z nich jest podróż z niemowlęciem. Prosta wycieczka za miasto wymaga przygotowania nie tylko siebie, ale przede wszystkim dziecka, któremu będą potrzebne różne akcesoria. Choć specjaliści doradzają, aby w pierwszych trzech miesiącach życia dziecka odpuścić sobie dalsze wyprawy, to prędzej czy później nadejdzie moment, w którym trzeba będzie gdzieś się wybrać. Dobrze zaplanowany wyjazd może się okazać jednakże świetną przygodą dla całej rodziny. Warto sporządzić listę niezbędnych rzeczy i zastanowić się, co zabrać na wyjazd z niemowlakiem, żeby w razie czego móc poradzić sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami.

Co zabrać w podróż z niemowlakiem?

Jazda samochodem oznacza konieczność zabrania specjalnego fotelika. Wyjazd warto zaplanować na moment, w którym dziecko zwykle udaje się na swoją drzemkę albo na noc. Jeśli chodzi o wyjazd wakacyjny, nie ma większego znaczenia, czy pojedziemy nad jezioro, w góry, czy nad morze. Warto kierować się własnymi upodobaniami, ale pamiętać o tym, że w zależności od miejsca, w które pojedziemy, mogą się przydać dodatkowo nieco inne akcesoria. Chociażby wczasy z niemowlakiem w górach wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z pieszych wycieczek na krótszych trasach. Wówczas przyda się specjalne nosidełko, które zapewni dziecku wygodną pozycję u rodzica na plecach, a opiekunowi swobodę ruchów. Poza standardowymi przedmiotami, z których korzysta się przy dziecku na co dzień, dobrze będzie wziąć pod uwagę także mniej oczywiste elementy. Na wakacje z niemowlakiem warto zabrać na przykład turystyczne wersje wanienki czy łóżeczka. Nie można też zapominać o odpowiednich kosmetykach, przy czym latem mogą się przydać te z większym filtrem słonecznym i takie, które chronią przed odparzeniami.

Wyjazd z niemowlakiem – jakie kosmetyki zabrać?

Podróżna torba naszej pociechy powinna zawierać przede wszystkim akcesoria niezbędne do opieki nad dzieckiem. Powinny się tam znaleźć także kosmetyki, których używamy na co dzień do pielęgnacji skóry dziecka oraz dodatkowe, jak na przykład krem na odparzenia, który pomoże uniknąć podrażnień w okolicy pieluszki, na co dziecko jest szczególnie narażone latem. W podróż z niemowlakiem zawsze warto wziąć kosmetyki z dużym filtrem słonecznym. Ostatnie, czego trzeba maluchowi na pierwszych wakacjach, jest oparzenie słoneczne. Warto pamiętać, że lekarze zalecają osłaniać maluchy przed promieniowaniem słonecznym. Tym bardziej przyda się dodatkowa ochrona. Poza tym niemowlę w podróży potrzebuje tej samej pielęgnacji skóry co w domu. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą tych samych kosmetyków – nagła zmiana może się okazać problematyczna dla wrażliwej skóry dziecka. Można wziąć pod uwagę kosmetyki z linii Lipikar od La Roche-Posay. Mają dość uniwersalny charakter, ponieważ stanowią dobry sposób na pielęgnację skóry bardzo suchej i wrażliwej oraz atopowej. Są to produkty dobre do codziennej pielęgnacji skóry malucha.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły