3 pytania do eksperta

Gdy mamy do czynienia z zaburzeniami pigmentacji, trzeba być bardzo ostrożnym przy stosowaniu produktów do twarzy

Img_Gdy mamy do czynienia z zaburzeniami pigmentacji, trzeba być bardzo ostrożnym przy stosowaniu produktów do twarzy

Pojawiające się na twarzy białe plamy (bielactwo) i plamy pigmentacyjne (ostuda, maska ciążowa itp.) wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Tradycyjne podkłady nie są wystarczająco skuteczne, aby je skorygować. A zatem jaki makijaż poleciłby Pan? Jak powinien być stosowany? Porady dermatologa.

Contexto

Zaburzenia pigmentacji, niezależnie od tego, czy są to odbarwienia czy przebarwienia, mogą się pogłębić, gdy dochodzi do podrażnienia skóry.

Trzeba więc zachować ostrożność podczas przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Makijaż należy usuwać delikatnie za pomocą niedrażniącego produktu do demakijażu nakładanego wacikiem. Kosmetyki do makijażu muszą mieć lekką konsystencję, tak aby były łatwiejsze zarówno do nakładania, jak i zmywania.

Czy istnieją produkty do makijażu, które mimo lekkiej konsystencji odpowiednio pokrywają niedoskonałości?

Tak, to produkty do makijażu przeznaczone do korygowania niedoskonałości, nazywane podkładami korygującymi.

Mają one więcej pigmentów niż tradycyjne podkłady, w związku z tym zapewniają lepsze pokrycie zmian. Dzięki elastycznej strukturze łatwo się je rozprowadza. Ponadto nadają się do stosowania na uszkodzoną skórę i nie powodują ryzyka wystąpienia alergii lub podrażnienia.

Czy może Pan polecić konkretną technikę stosowania makijażu na te uszkodzone obszary?

Przede wszystkim nie należy próbować ujednolicić cery − rezultat nie będzie zadowalający.

W przypadku zaburzeń pigmentacji polecam używanie podkładów w dwóch odcieniach: jasnym i ciemnym. Stosuje się je, wklepując kosmetyk opuszkami palców (jasny na ciemną skórę i ciemny na jasną), wykonując szybkie ruchy, nakładając odcienie na przemian.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły