Skoncentruj się na...

Poznaj niesamowite właściwości wody termalnej i przekonaj się w jakich sytuacjach okaże się niezbędna!

Img_Poznaj niesamowite właściwości wody termalnej i przekonaj się w jakich sytuacjach okaże się niezbędna!

Woda termalna jest krystalicznie czystą i naturalną wodą, która bardzo korzystnie wpływa na cały organizm człowieka, w tym na kondycję jego skóry. Jakie właściwości i zastosowanie posiada woda termalna? Podpowiadamy, dlaczego warto z niej korzystać!

Skąd bierze się woda termalna w butelce?

Woda termalna jest wodą źródlaną, której temperatura jest wyższa od średniej rocznej temperatury powietrza w miejscowości, z której jest wydobywana. Wody termalne znajdują się bardzo głęboko, bo nawet 6000m pod ziemią, skąd przepływają przez jej kolejne warstwy i gromadzą w sobie szereg drogocennych dla naszej skóry pierwiastków i minerałów. Tę samą wodę, ze wszystkimi wartościowymi dla skóry związkami, znajdziemy zarówno w czystych źródłach wody termalnej, jak również w aptece, bowiem wiele dermokosmetycznych marek decyduje się na zamknięcie wody termalnej w praktycznych butelkach z atomizerem, byśmy mogli korzystać z jej dobroczynnych właściwości w każdym momencie - tak jak w przypadku wody termalnej La Roche-Posay wydobywanej z gorących źródeł w miejscowości o tej samej nazwie.

Jakie pierwiastki znajdziemy w wodzie termalnej?

Sekret skuteczności wody termalnej tkwi przede wszystkim w dużej ilości drogocennych pierwiastków, jakie w sobie zawiera - m. in. żelaza, sodu, selenu, litu, krzemu, potasu i magnezu. Woda termalna działa na skórę na skórę kojąco, łagodząco i wzmacnia, regeneruje i łagodzi stany zapalne skóry, a ponadto posiada też skuteczne właściwości przeciwrodnikowe - oznacza to, że jest w stanie chronić naszą skórę przed działaniem wolnych rodników i opóźniać proces starzenia się skóry. Pierwiastki i minerały zawarte w wodzie termalnej częściowo odkładają się w warstwie rogowej naskórka, a następnie przenikają do głębszych warstw skóry, dzięki czemu przynoszą jej ukojenie.

Woda termalna - dla wrażliwej i delikatnej skóry

Woda termalna w sprayu to produkt, który zdecydowanie powinien znaleźć się w posiadaniu tych osób, które mają wrażliwą skórę twarzy - ukoi ona podrażnioną skórę, zmniejszy zaczerwienienia i wzmocni jej odporność przed działaniem czynników zewnętrznych. Woda termalna sprawia, że typowe dla skóry wrażliwej uczucie swędzenia i pieczenia naskórka zostaje zmniejszone, zaś skóra staje się miękka i lepiej zabezpieczona przed podrażnieniami. Jest to też produkt rekomendowany przez dermatologów osobom, które mają za sobą różnorodne zabiegi dermatologiczne np. terapie laserowe, po których skóra bardzo często jest podrażniona i zaczerwieniona. Jednak z dobroczynnych właściwości wody termalnej mogą korzystać osoby o wszystkich typach skóry - w tym posiadaczki skóry suchej, mieszanej, normalnej, tłustej czy trądzikowej.

Woda termalna - na zimę i na lato

Woda termalna jest produktem, który sprawdzi się doskonale przy codziennej pielęgnacji skóry o każdej porze roku. W lato doskonale poradzi sobie z łagodzeniem podrażnień po opalaniu oraz regeneracją i wzmacnianiem warstwy ochronnej naskórka, którą osłabia działanie promieni słonecznych. Przechowywana w lodówce może też stanowić doskonałą alternatywę dla chłodzącej i odświeżającej mgiełki do twarzy lub ciała. Stosowanie wody termalnej jest też bardzo korzystne dla naszej skóry w zimę, gdy narażamy ją na wyjątkowo niekorzystną gwałtowną zmianę temperatur (mróz i wiatr na zewnątrz, suche i gorące powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach).

Mycie twarzy wodą termalną

Woda termalna może z powodzeniem zastąpić zwykłą wodę z kranu przy codziennym oczyszczaniu twarzy. Stosowanie wody termalnej zamiast zwykłej wody jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem przy skórze wrażliwej, u której twarda woda z kranu jest częstą przyczyną podrażnień, zaczerwienień i reakcji alergicznych. Przemywanie twarzy wodą termalną będzie też dobrą alternatywą dla osób, które zmagają się z różnymi chorobami skóry np. trądzikiem czy atopowym zapaleniem skóry.

Pamiętajmy, że woda nie posiada właściwości nawilżających, dlatego po jej zastosowaniu konieczna jest aplikacja odpowiedniego kremu do twarzy. Trzeba też zaznaczyć, że z dobroczynnych właściwości wody termalnej możemy też korzystać pośrednio poprzez stosowanie kosmetyków z jej dodatkiem - woda termalna jest składnikiem wielu aptecznych kremów do twarzy, jak również produktów oczyszczających.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły