Skoncentruj się na...

Sprawdzone sposoby na błyszczącą cerę

Img_Sprawdzone sposoby na błyszczącą cerę

Wszyscy posiadacze cery tłustej skarżą się na błyszczenie twarzy. I nie chodzi tutaj o emanowanie zdrowiem i świeżością, a raczej o świecące się czoło, nos i brodę, co nie jest szczególnie estetyczne. Błyszcząca cera to prawdziwa zmora. Trudno jest sobie z nią poradzić, zwłaszcza że w niektórych przypadkach nadmiar sebum rujnuje nawet najbardziej staranny makijaż. Przedstawiamy najlepsze sposoby na błyszczącą cerę.

Błyszcząca skóra twarzy – przyczyny

Błyszcząca się cera to wynik nadprodukcji sebum. To bezpośrednia przyczyna i czasami jest ona związana po prostu z typem posiadanej skóry. Czasami jednak przyczyny leżą dużo głębiej i błyszczenie twarzy jest spowodowane innymi czynnikami.

Stres, niewłaściwa dieta, niedobory witaminy A czy problemy hormonalne to tylko niektóre z nich. Jeśli twoim problemem jest właśnie błyszcząca twarz, warto skierować swoje kroki do lekarza dermatologa, który zleci dalsze badania. Jednak prawdziwą podstawą jest po prostu odpowiednia pielęgnacja. Znajdź swój sposób na błyszczącą cerę.

Sposoby na błyszczącą cerę:

Sięgaj po maseczki matujące

Przynajmniej raz w tygodniu pozwól sobie na błogie lenistwo i zastosuj maseczkę przeznaczoną do cery tłustej. Nic lepiej nie działa na błyszczącą się cerę niż unormowanie wydzielania sebum, a to możesz zrobić naprawdę skutecznie, sięgając po mocno skoncentrowaną pielęgnację. Kilkanaście minut w tygodniu dla urody może naprawdę zdziałać cuda.

Błyszcząca twarz kontra oczyszczanie

Do codziennej pielęgnacji włącz preparaty o działaniu oczyszczającym. To doraźny sposób na błyszczącą cerę, ale naprawdę działa. Codziennie wieczorem i rano stosuj żel oczyszczający. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się nadmiaru sebum, lecz także dodatkowo usuniesz zatkane pory i wszelkie niedoskonałości.

Nawilżanie ponad wszystko

Chociaż może się to wydawać zaskakujące, bardzo często błyszcząca się cera jest spowodowana niedostatecznym nawilżeniem skóry. Jeśli tkanka jest przesuszona, zaczyna się bronić, produkując bardzo dużo sebum, by się natłuścić, a to pogarsza problem. Dlatego najlepszy sposób na błyszczącą cerę to ją po prostu nawodnić! Musisz jednak stosować specjalne kosmetyki na błyszczenie twarzy, w przeciwnym razie możesz uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Sięgnij po krem nawilżający przeciw błyszczeniu skóry Effaclar MAT La Roche-Posay, produkt o lekkiej konsystencji, który nawadnia i ma działanie sebo-regulujące.

Mydło a błyszcząca cera

Ten sposób jest związany z poprzednim. Musisz wyeliminować produkty, które mają silne działanie wysuszające. Są to mydło, alkohol i… woda. Wybieraj kosmetyki, które nie zawierają dwóch pierwszych składników – nie jest to trudne, gdyż nie ma ich w większości specyfików i sposobów na błyszczącą cerę. Woda także ma działanie wysuszające. Dlatego jeśli twoim problemem jest błyszcząca skóra twarzy, nie stosuj jej samej, tylko w połączeniu z kosmetykami. Od razu po myciu zastosuj preparaty nawilżające, by zapobiec utracie wody ze skóry.

Używaj dobrej jakości pudru i podkładu

Błyszcząca się cera ma tendencję do „wchłaniania” makijażu. Po kilku godzinach od aplikacji podkład może być już po prostu niewidoczny. Dlatego stosuj wyłącznie kosmetyki najlepszej jakości, które mają działanie matujące. Błyszcząca twarz nie polubi się natomiast z preparatami rozświetlającymi.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły