#ZostanSkinCheckerem

Lepsza ochrona skóry dla Ciebie i Twoich bliskich
Sprawdź, chroń i bezpiecznie korzystaj ze słońca

Pobierz informacje
na temat metody ABCDE

Dbaj o ochronę skóry każdego dnia

v_every_day.jpg

Dla zapewnienia zdrowej i pięknej skóry bardzo ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok, nawet w mieście. Musimy jednak wybrać produkt o odpowiednim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej…

Promienie ultrafioletowe: zagrożenie przez cały rok

Wbrew powszechnemu poglądowi powinniśmy chronić naszą skórę nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy na wakacjach nad morzem lub w górach. Cały rok nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego typu B i typu A. Promienie ultrafioletowe typu A i typu B różnią się pod względem swojego wpływu na skórę:

  • Promieniowanie ultrafioletowe typu B przenika przez powierzchniowe warstwy naskórka i jest w głównym stopniu odpowiedzialne za opalanie, ale także za poparzenia słoneczne i, co istotniejsze, nowotwory skóry.
  • Promieniowanie ultrafioletowe typu A nie jest pochłaniane przez chmury i szkło lub jest przez nie pochłaniane jedynie w niewielkim stopniu. Przenika głęboko do skóry i może docierać do skóry właściwej. Długie promienie ultrafioletowe typu A są jednym z rodzajów tego promieniowania. Stanowią największą część promieniowania ultrafioletowego typu A i są obecne przez cały rok, nawet w pochmurną pogodę. Przenikają do wnętrza skóry i powodują nieodwracalne zmiany.

Skrajny czy umiarkowany: jaki jest Twój poziom ekspozycji na słońce?

Zależy to zasadniczo od rodzaju pogody, czasu spędzonego na słońcu i fototypu skóry:

  • Skrajna lub długotrwała ekspozycja na słońce, czasami zwana ekspozycją „zenitalną”, ponieważ następuje, gdy słońce jest w zenicie, występuje głównie podczas wakacji na morzem lub w górach. Inne rodzaje aktywności (obiad na słońcu, sporty na świeżym powietrzu, spacery itp.) również mogą być przyczyną nieplanowanej ekspozycji na światło słoneczne.
  • Codzienna ekspozycja odpowiada czasowi, który spędzamy każdego dnia na zewnątrz i wewnątrz, za oknami.

Sposoby na codzienną ochronę

Do codziennej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A i B laboratorium dermatologiczne La Roche-Posay stworzyło serię produktów Anthelios, w ramach której oferuje szeroki wybór konsystencji dla różnych rodzajów skóry, aby zachęcić użytkowników do częstszego stosowania.

Nowy produkt Aquagel SPF 30 o ultralekkiej konsystencji łączy w sobie:

  • Wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A, w tym również przed długimi promieniami ultrafioletowymi typu A, aby skóra była dobrze chroniona przez cały rok.
  • Delikatną konsystencję odświeżającego i nawilżającego żelu, idealną do codziennego stosowania.
  • Nie jest widoczny na skórze i nie pozostawia tłustej powłoki.

Stosowanie ochrony przed słońcem przez cały rok zapobiega ryzyku powiązanemu z długotrwałymi skutkami ekspozycji na światło słoneczne, takimi jak przedwczesne starzenie się skóry, zaburzenia pigmentacji (przebarwienia, plamy ciążowe itp.) oraz rak skóry.