#ZostanSkinCheckerem

Lepsza ochrona skóry dla Ciebie i Twoich bliskich
Sprawdź, chroń i bezpiecznie korzystaj ze słońca

Pobierz informacje
na temat metody ABCDE

Ekspozycja na słońce: maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich

Nie ma żadnych wątpliwości, że nie wszyscy jesteśmy sobie równi, jeżeli chodzi o słońce: pewne rodzaje skóry charakteryzują się wyższą tolerancją niż inne. Niezależnie jednak od fototypu odpowiednia ochrona może oszczędzić nam wielu nieprzyjemności.

Bardzo wysoka ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A i B

Aby zapewnić możliwie najwyższą ochronę przeciwsłoneczną na co dzień, La Roche-Posay zaleca osobom z wrażliwą skórą lub uczuleniem na słońce stosowanie produktów, które zapewniają wysoki poziom ochrony przed promieniami ultrafioletowymi typu A i B.

Promieniowanie ultrafioletowe typu B i poparzenia

Promienie ultrafioletowe typu B powodują poparzenia słoneczne. Jasny typ skóry jest bardziej wrażliwy na te promienie. Niekorzystne reakcje tego typu skóry na promieniowanie ultrafioletowe typu B są częstsze. W związku z tym osoby posiadające ten typ skóry powinny stosować filtry oferujące bardzo wysoki poziom ochrony, np. SPF 50+, przez cały okres przebywania na słońcu.
Z drugiej strony ciemniejsze typy skóry są lepiej chronione przed słońcem i w warunkach umiarkowanego nasłonecznienia mogą stosować filtry o SPF 30.

Wskaźnik ochrony filtra przeciwsłonecznego odnosi się do czasu trwania ochrony: im wyższy wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF, tym dłużej trwa ochrona. Wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF wynoszący co najmniej 50 zapewnia taką samą ochronę przed słońcem jak SPF 30, ale przez dłuższy czas. Należy pamiętać, że filtry przeciwsłoneczne nie zapobiegają opalaniu. Chociaż przy korzystaniu z filtrów słonecznych opalenie się zajmie nam więcej czasu, opalenizna będzie trwalsza. Czemu z tego nie skorzystać?

Cztery złote zasady

  • Unikajmy przebywania na słońcu od południa do godziny 16.00. Jest to okres, kiedy promienie ultrafioletowe są najgroźniejsze.
  • Dzieci powinny przebywać w cieniu. Dla bezpieczeństwa dzieci poniżej trzeciego roku życia w ogóle nie powinny przebywać na słońcu.
  • Okryjmy się. Zawsze, kiedy to możliwe, powinniśmy nosić nieprzeźroczyste ubrania oraz nakrycia głowy z szerokim rondem i okulary przeciwsłoneczne z filtrem.
  • Powinniśmy nakładać nową warstwę filtru przeciwsłonecznego co dwie godziny, nawet jeżeli jest odporny na wodę. Musimy pamiętać o nałożeniu odpowiedniej ilości filtru przeciwsłonecznego na kark, uszy i stopy.

Promieniowanie ultrafioletowe typu A i starzenie skóry

Promienie ultrafioletowe typy A towarzyszą nam przez cały rok, niezależnie od pory roku i położenia geograficznego. Jednym z rodzajów promieniowania UVA są długie promienie UVA. Występują najczęściej i są obecne przez cały rok, nawet w warunkach zachmurzenia. Przenikają do wnętrza skóry i powodują nieodwracalne zmiany. Są odpowiedzialne za fotostarzenie się skóry. Niezależnie od fototypu, który przekłada się na różną odporność na promieniowanie ultrafioletowe, zawsze pozostaje pewne ryzyko. Dlatego też zaleca się codzienne stosowanie produktów o odpowiednim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej.

Wszystkie 27 produktów z serii Anthelios charakteryzuje się zróżnicowaną konsystencją dopasowaną do różnych rodzajów skóry i wszelkich warunków ekspozycji na słońce, zapewniając bardzo dobrą ochronę dzięki wskaźnikom ochrony przeciwko promieniom ultrafioletowym typu B (SPF) i A (PPD) wyższym niż zalecane przez Komisję Europejską.