0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Badanie znamion Twoich bliskich,
jest proste jak ABCDE.
 • jak ASYMETRIA
 • jak NIEREGULARNE
  BRZEGI
 • jak KOLOR
  (ang. COLOUR)
 • jak ŚREDNICA
  (ang. DIAMETER)
 • jak EWOLUCJA
  W CZASIE
POBIERZ METODĘ ABCDE

ZNAMIONA I SŁOŃCE: ZŁE POŁĄCZENIE

W okresie dzieciństwa i młodości częstość przebywania na słońcu ma wpływ na liczbę znamion pojawiających się na skórze oraz ich rozmiar. Im więcej jednak znamion u danej osoby, tym większe ryzyko jej zachorowania na nowotwór skóry, ponieważ 35% przypadków tej choroby rozwija się w miejscu wcześniejszego znamienia1. Dlatego niezwykle ważne jest skuteczne chronienie dzieci i młodzieży przed słońcem, pozwalające zapobiec pojawianiu się nowych znamion. Dodatkowo nadmierne wystawianie posiadanych znamion na słońce ma wpływ na rozwój zmian chorobowych, które mogą okazać się zmianami nowotworowymi. Stąd równie ważne jest wyrobienie sobie dobrych nawyków chronienia zarówno znamion jak i reszty skóry przed promieniami ultrafioletowymi.

1 Krajowe Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów-Wenerologów.

CHROŃ SWOJE ZNAMIONA

Aby sprostać tym niezwykle wymagającym potrzebom, laboratorium La Roche-Posay opracowało serię kremów przeciwsłonecznych Anthelios, które łączą wysoki stopień ochrony przed promieniami typu A i B. Kremy Anthelios oferowane są w różnych konsystencjach odpowiadających potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wrażliwej skóry. Szukasz szybko wchłaniającego się kremu tonującego, ultralekkiego żelu, delikatnego mleczka bądź filtra przeznaczonego specjalnie dla skóry dziecka? Skorzystaj z naszej diagnozy przeciwsłonecznej, aby dowiedzieć się, jaka ochrona jest dla ciebie najlepsza.

Aby pomóc Ci zachować czujność i pilnować znamion, laboratorium La Roche-Posay opracowało aplikację Mole Checker, pozwalającą sporządzić mapę znamion i śledzić ich rozwój między wizytami u dermatologa. Pamiętaj - im wcześniej wykryjesz nowotwór skóry, tym większa szansa na jego wyleczenie.

DOBRE NAWYKI SKUTECZNEJ OCHRONY PRZY PRZEBYWANIU NA SŁOŃCU.

Ponieważ 50-70% zachorowań na nowotwór skóry jest spowodowanych nadmiernym wystawieniem na promienie ultrafioletowe typu A i B, oprócz nakładania kremu przeciwsłonecznego należy koniecznie stosować się do kilku prostych reguł:

 • Unikać przebywania na słońcu między godzinami 12 a 16.
 • O ile to możliwe, przebywać w cieniu zamiast bezpośrednio na słońcu.
 • Nakładać nową warstwę kremu co dwie godziny.
 • Maksymalnie zmniejszyć czas przebywania na słońcu dzieci, gdyż ich skóra jest o wiele bardziej wrażliwa niż skóra dorosłych. Najlepszą ochronę przed słońcem stanowi mimo wszystko ubranie (nakrycia głowy, koszulki i okulary słoneczne).

1 Krajowe Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów-Wenerologów.