0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Badanie znamion Twoich bliskich,
jest proste jak ABCDE.
 • jak ASYMETRIA
 • jak NIEREGULARNE
  BRZEGI
 • jak KOLOR
  (ang. COLOUR)
 • jak ŚREDNICA
  (ang. DIAMETER)
 • jak EWOLUCJA
  W CZASIE
POBIERZ METODĘ ABCDE

LA ROCHE-POSAY PODWAJA WYSIŁKI W WALCE Z NOWOTWOREM SKÓRY

Laboratorium La Roche-Posay, potentat z dziedzinie profilaktyki nowotorów skóry, organizuje dni profilaktyki, aktywnie współpracując z firmami dermatologicznymi. Laboratorium już od 10 lat wspiera kampanię Euromelanoma Group w organizacji darmowych badań przesiewowych, które stanowią okazję do edukowania pacjentów w zakresie ryzyka nowotorów skóry i sposobów zapobiegania zachorowaniom. Dermatolodzy nieodpłatnie oglądają znamiona, uświadamiają pacjentów o ryzyku związanym z nadmiernym narażeniem na promienie ultrafioletowe typu A i B oraz wyjaśniają, jak bezpiecznie przebywać na słońcu. Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, działania te promuje się również poprzez apteki. Darmowe badania prowadzi się także w Ameryce Północnej i Południowej. Łącznie już prawie 30 krajów zaangażowało się w promowanie znaczenia profilaktyki w walce z nowotorami skóry.

WSPARCIE DLA DERMATOLOGÓW Z CAŁEGO ŚWIATA

La Roche-Posay wspiera również dermatologów, udostępniając im narzędzia i zasoby rozwijające fachową wiedzę medyczną w zakresie badania skórnych zmian chorobowych. Nasze laboratorium oferuje zatem dermatologom programy szkoleniowe z zakresu dermatoskopii we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Dermatoskopii. Aby zapewnić szeroki rozgłos akcji, w stworzonej przez La Roche-Posay na potrzeby lekarzy witrynie UV-Damage.org udostępnione zostały sesje szkoleniowe i podcasty wraz ze zdjęciami i uwagami.

ANTHELIOS: PROFILAKTYCZNA OCHRONA

Wystawienie skóry na słońce i promienie ultrafioletowe grozi przekształceniem się znamion w zmiany nowotorowe: 50-70% zachorowań na nowotory skóry jest związanych z nadmiernym wystawieniem na słońce oraz promienie ultrafioletowe typu A i B1.

Aby ochronić się przed słońcem, dobrze jest wyrobić sobie następujące nawyki: unikać przebywania na słońcu między godziną 12 i 16, regularnie nakładać krem przeciwsłoneczny z dużym filtrem, a na plaży nosić okulary słoneczne, nakrycie głowy i koszulkę.

Aby zaoferować wysoce skuteczną ochronę przed promieniami ultrafioletowymi typu A i B, La Roche-Posay opracowało gamę filtrów przeciwsłonecznych Anthelios o wysokiej tolerancji, zapewniających komfort i ochronę nawet najbardziej wrażliwym typom skóry. Jako lider na rynku ochrony skóry laboratorium dysponuje niespotykaną gdzie indziej dokumentacją kliniczną z 21 badań, w tym 19 przeprowadzanych na żywo na przypadkach zachorowań spowodowanych kontaktem ze słońcem. Anthelios jest rekomendowany przez ponad 90 000 dermatologów na całym świecie.

1 La Ligue Contre le Cancer, 22/05/2014

A co dla dzieci?
Ponieważ 80% uszkodzeń skóry spowodowanych słońcem następuje przed 18. rokiem życia, La Roche-Posay opracowało produkty przeznaczone specjalnie do ochrony dzieci.