Skoncentruj się na...

Skóra naczynkowa - charakterystyka skóry naczynkowej

Img_Skóra naczynkowa - charakterystyka skóry naczynkowej

Skóra naczyniowa jest jednym z najczęściej występujących rodzajów skóry u kobiet w wieku okołomenopauzalnym, ale dotyka również młode kobiety między 20 a 35 rokiem życia.

Pąsowa jak róża

Problem rozszerzonych naczynek dotyczy w większości kobiet. Często nasila się w okresie ciąży i następujących w tym czasie zmian hormonalnych. Skóra naczynkowa jest cienka, delikatna, z wyraźnie prześwitującymi przez nią naczyniami krwionośnymi. Jest skórą problematyczną, często towarzyszy jej uczucie swędzenia, ściągnięcia, pieczenia, nadwrażliwości na kosmetyki. Źle znosi zmiany temperatury, suche klimatyzowane powietrze oraz zimową aurę. Pierwszym objawem sugerującym problemy z naczynkami krwionośnymi jest pojawiający i znikający rumień, który z czasem utrwala się i prowadzi do teleangiektazji, czyli pojawienia się tzw. pajączków. Jest to już objaw chorobowy i sygnał, że skóra wymaga szczególnie troskliwego traktowania.

Dlaczego się rumienisz?

Rozwojowi skóry naczyniowej sprzyjają następujące czynniki:

  • gwałtowne zmiany temperatury (sauna, solarium, gorące powietrze suszarki do włosów)
  • niskie temperatury, wiatr
  • stres i uleganie gwałtownym emocjom
  • zbyt duży i częsty wysiłek fizyczny
  • ostre przyprawy i gorące napoje
  • używki, szczególnie alkohol i papierosy
  • ciąża i antykoncepcja hormonalna

Skóra naczynkowa - pielęgnacja

Najważniejszym elementem pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami i skłonnością do rumienia jest profilaktyka, której celem jest łagodzenie powstałych zmian, wzmacnianie naczynek oraz zapobieganie wpływowi negatywnych czynników mogących pogorszyć stan naczynek.
Jeśli masz skórę naczyniową:

  • używaj łagodnych środków myjących przeznaczonych dla cer wrażliwych i naczyniowych.
  • stosuj maseczki nawilżające, łagodzące i chłodzące, które ukoją zmęczoną i podrażnioną skórę
  • nie zapominaj o złuszczaniu, niech Twoimi przyjaciółmi staną się pilingi enzymatyczne oraz te oparte na delikatnych kwasach, np. laktobionowym, które rozpuszczą zrogowaciały naskórek, bez wywołania stanu zapalnego i podrażeninia
  • pamiętaj o całorocznej ochronie przeciwsłonecznej, minimum SPF 15, a w zimie dodatkowo zabezpieczaj skórę podkładem z żółtym pigmentem, który optycznie zniweluje zaczerwieniania
  • zrezygnuj z gorących kąpieli, sauny i solarium emitującego szkodliwe dla skóry promieniowanie UVA oraz z nadmiernego opalania się na słońcu
  • ogranicz alkohol, ostre potrawy i mocną kawę

Na zakupach

Zwróć uwagę na kosmetyki do skóry naczynkowej, ponieważ zawierają specjalnie skomponowany zestaw składników, wzmacniający jej barierę ochronną i łagodzący rumień. Nie cofną one już powstałych problemów, ale złagodzą podrażnienia i zapobiegną dalszym zmianom. Seria Rosaliac La Roche-Posay to odpowiedź na problemy skóry naczyniowej. Neutralizuje zaczerwieniania i wzmacnia skórę każdego dnia. Krem La Roche-Posay Rosaliac AR Intense zawiera opatentowany innowacyjny ekstrakt roślinny ambophenol o działaniu łagodzącym i eliminującym zaczerwienienia, neurosensynę działającą przeciwzapalnie oraz kojącą wodę termalną z dodatkiem selenu ograniczającego powstawanie wolnych rodników. Bez konserwantów i parabenów, zamknięty w hermetycznym opakowaniu działa już od pierwszego nałożenia, a z każdym zastosowaniem wykazuje działanie wzmacniające pozostawiając skórę zdrową, odporną i promienną.
Możesz również skorzystać  z pomocy doświadczonego kosmetologa, który dobierze zestaw odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły