0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Wróć na stronę laroche-posay.pl
Save your skin

Skutecznie chrońmy wrażliwe obszary skóry

Our skin is naturally finer in certain areas of our bodies. Eye contour, ears, lips ... some areas are more sensitive than others to the effects of the sun. This is also the case for areas of the skin that are regularly affected by eczema or other types of skin reactions such as herpes.

Sztyft do ochrony wrażliwych obszarów skóry

Często zaniedbywane obszary skóry, takie jak okolice oczu, nos, blizny lub pieprzyki, są najbardziej wrażliwymi obszarami ciała. Jeżeli zostaną narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych, jako pierwsze ulegną szkodliwemu wpływowi promieniowania ultrafioletowego typu B i A. Aby zapobiec nadmiernej ekspozycji tych obszarów skóry na słońce, należy je chronić, stosując filtry o wysokim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej. Laboratorium dermatologiczne La Roche-Posay opracowało sztyft do miejsc wrażliwych – Anthelios Stick for Sensitive Areas SPF 50+.

Gładkie usta

Wargi są naturalnie wrażliwe, gdyż są pozbawione warstwy rogowej i gruczołów łojowych. Z tego względu potrzebują dodatkowej ochrony. Każdego dnia narażone są na niekorzystne czynniki zewnętrzne (promieniowanie ultrafioletowe, wiatr itp.). Dlatego z czasem skóra warg staje się cieńsza i może być podrażniona. Aby przeciwdziałać suchości i napięciu skóry, laboratorium dermatologiczne La Roche-Posay stworzyło sztyft do ust Anthelios Stick for Lips SPF 50+, który jest bezwonny, nie zawiera parabenów, przeciwdziała suchości i odżywia skórę warg. Dzięki bardzo wysokiemu wskaźnikowi ochrony przeciwsłonecznej skutecznie chroni usta przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A i typu B.

Otwórz oczy

Skóra nie jest jedynym organem, który reaguje na promieniowanie ultrafioletowe. Oczy i powieki to bardzo delikatne części ciała. Aby chronić oczy przed zbyt intensywnym światłem i uniknąć uszkodzeń siatkówki, konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych posiadających znak CE. Jest to równie ważne jak stosowanie dobrego filtra przeciwsłonecznego. Istnieją cztery kategorie szkła: tylko kategorie 3 i 4 są odpowiednie do wykorzystania przy silnym świetle słonecznym, takim jakie występuje na plaży lub w górach.

Wrażliwa skóra potrzebuje specjalnej ochrony

Skóra skłonna do atopii silniej niż inne rodzaje skóry reaguje na czynniki środowiskowe, takie jak zimno, ciepło, promieniowanie ultrafioletowe czy zanieczyszczenia. Ten rodzaj skóry już jest wyjątkowo podatny na uszkodzenia, a oddziaływanie promieni słonecznych dodatkowo niesie za sobą ryzyko krótko- i długotrwałych uszkodzeń.

Stosowanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych może zapobiec niektórym nieprzyjemnościom.
Jako pionier w dziedzinie ochrony przed słońcem Laboratorie Dermatologique La Roche-Posay tworzy produkty wzbogacone o wodę termalną o właściwościach przeciwutleniających i łagodzących, dostępne w różnych postaciach dopasowanych do różnych warunków ekspozycji i różnych rodzajów cery, w tym do cery wrażliwej. Produkt ANTHELIOS XL Ultra-light fluid SPF 50+ jest idealny do tego rodzaju cery i zapewnia wysoki poziom ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A, a przy tym charakteryzuje się ultralekką konsystencją. Zupełnie nie czuć go na skórze dzięki temu, że nie tworzy na niej tłustej powłoki.

How can you protect your skin from the sun?

Nasza metoda 3 kroków, która ochroni Cię przed nowotworem