Skoncentruj się na...

Skuteczny lek na trądzik: codzienna higiena twarzy

Img_Skuteczny lek na trądzik: codzienna higiena twarzy

Prawidłowa higiena skóry twarzy pod kątem codziennej pielęgnacji to bardzo skuteczny lek na trądzik. Dowiedz się, jak dbać o trądzikową skórę i jakie kosmetyki stosować, aby zminimalizować objawy charakterystyczne i wyleczyć się z tej choroby skóry twarzy.

Higiena twarzy, jako skuteczny lek na trądzik

Trądzik to choroba skóry, która jest wywołana przez różnorodne bakterie acnes bytujące na powierzchni skóry. Z tego właśnie względu odpowiednia pielęgnacja twarzy jest najskuteczniejszym sposobem, aby po pierwsze zapobiegać pojawieniu się trądziku, po drugie - minimalizować objawy dla niego charakterystyczne, a po trzecie - leczyć z tego schorzenia. Skoro higiena twarzy jest tak ważna dla eliminacji trądziku, to czy brak higieny jest przyczyną pojawienia się tej choroby? Odpowiedź jest dwojaka. Brak odpowiedniej higieny natomiast nie musi, ale może prowokować pojawienie się trądziku. Brak pielęgnacji jest szczególnie niebezpieczny dla twarzy, która już boryka się z trądzikiem, ponieważ wówczas będzie on nasilony i trudny w eliminacji. Z tego względu pamiętaj, aby zawsze, bez względu na typ i kondycję skóry, dbać o nią pod kątem przestrzegania zasad higieny twarzy.

Jak pielęgnować skórę trądzikową? Zasady pielęgnacji twarzy z trądzikiem

1. Demakijaż twarzy z trądzikiem jest szczególnie istotny. Odnosi się on nie tylko do usuwania kosmetyków do makijażu z powierzchni skóry twarzy. Dotyczy również oczyszczania jej z zanieczyszczeń i sebum, jakie gromadzą się w ciągu dnia. Demakijaż należy wykonywać nie tylko wieczorem, chociaż wówczas jest on niezbędny. Także rano warto, tuż przed wykonaniem makijażu, subtelnie odświeżyć skórę po nocy, z kosmetyków aplikowanych wieczorem. Co istotne, z demakijażem nie należy czekać aż do samego wieczora czy też późnej nocy. Im dłużej, skóra twarzy ,,jest wolna’’ od różnego rodzaju kosmetyków kolorowych, tym lepiej dla jej kondycji. Do demakijażu skóry trądzikowej najlepiej sprawdzają się produkty o delikatnym składzie, czyli takie, które nie zawierają drażniących składników.

2. Higiena twarzy, bazująca na codziennej pielęgnacji, powinna również opierać się na dogłębnym oczyszczaniu skóry. Pod tą czynnością kryje się zarówno peeling, czyli złuszczanie naskórka, jak i oczyszczenie skóry z ewentualnych pozostałości po makijażu, które nie zostały usunięte podczas demakijażu. Regularnie wykonywany peeling, około 2 razy w tygodniu, to gwarancja przede wszystkim gładkiej i promiennej skóry. Jego największą zaletą jest to, że pomaga regulować pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu przestają produkować one nadmiar sebum, odpowiedzialnego za pojawianie się niedoskonałości, charakterystycznych dla trądziku. Z kolei oczyszczanie twarzy, zaraz po wykonanym demakijażu, umożliwia całkowite pozbycie się z twarzy pozostałości po kosmetykach do makijażu, sebum i zanieczyszczeń.

3. Stosowanie toniku do twarzy również pomaga dbać o czystość i higienę twarzy, a tym samym jest skutecznym lekiem na trądzik. Co istotne tonik powinien być dopasowany do typu skóry (trądzikowej) oraz potrzeb związanych z tym rodzajem. Istotne jest, by produkt bazował na delikatnych składnikach, które nie podrażniają skóry, ale pomogą o nią zadbać. Przykładem toniku, dedykowanego do skóry z trądzikiem, jest Tonik zwężający pory Effaclar La Roche-Posay. Ten dermokosmetyk wykazuje działanie mikrozłuszczające i jest przeznaczony dla osób, które mają skórę tłustą lub mieszaną, a tym samym wykazujących skłonność do trądziku. Dodatkowo tonik minimalizuje widoczność zaskórników, odblokowuje pory skóry i przeciwdziała ich zatykaniu, reguluje produkcję łoju przez gruczoły łojowe i działa ściągająco. Skóra po zastosowaniu toniku do twarzy zyskuje odpowiednie pH i przede wszystkim staje się dokładnie oczyszczona. Z tego właśnie względu, tonik do twarzy, należy włączyć do trzech kroków (obok demakijażu i peelingu) troski o higienę twarzy.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły