Skoncentruj się na...

Wybór odpowiednich kosmetyków przeciwsłonecznych

Img_Wybór odpowiednich kosmetyków przeciwsłonecznych

Kosmetyki z filtrami UV stały się niezwykle popularne – głównie latem, mimo że warto je stosować przez cały rok. Jak jednak zdecydować się na odpowiednie preparaty spośród tak dużej oferty? Jaki krem z filtrem do twarzy będzie najlepszy? Czy warto stosować fluid SPF? Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretną gamę produktów?

Odpowiednia ochrona przeciw promieniowaniu UV nie polega na intensywnym smarowaniu ciała na plaży. Aplikacja wysokiej jakości kosmetyków z filtrami to ważny element codziennej pielęgnacji skóry. Dobry krem z filtrem 50 do twarzy powinien na stałe zagościć w kosmetyczce. Jak go jednak wybrać?

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna twarzy

Subtelna opalenizna pięknie prezentuje się na skórze, ale nadmierna ekspozycja na słońce może nie tylko prowadzić do oparzeń, ale również przyspieszyć procesy starzenia, doprowadzić do utraty jędrności, przebarwień itd. Dobry krem z filtrem 50 do twarzy pomoże ochronić ją przed wpływem promieni UV.

Dobry filtr do twarzy, czyli jaki?

Przed zakupem kremu trzeba jednak wiedzieć, jaka wartość SPF będzie odpowiednia. SPF oznacza wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej – określa, o ile wydłuża się czas, który bezpiecznie można spędzić na słońcu.

Krem z filtrem SPF wydłuża czas bezpiecznej ekspozycji na promieniowanie – na przykład kosmetyk SPF 50 pozwala przebywać na słońcu 50 razy dłużej niż w przypadku braku ochrony. Trzeba jednak regularnie powtarzać aplikację. Aby dopasować najlepszy filtr do twarzy, należy przede wszystkim określić fototyp skóry i jej potrzeby. Im jest on niższy, tym wyższa powinna być wartość filtra SPF.

Krem do twarzy Anthelios Pigmentation SPF 50+

Skóra wrażliwa, skłonna do przebarwień, wymaga szczególnej pielęgnacji. Do jej codziennej pielęgnacji wskazane są innowacyjne kosmetyki Anthelios marki La Roche-Posay oparte na nowoczesnych technologiach. W wybranych produktach, m.in. kremie do twarzy 50+ Anthelios XL, wykorzystano technologię  XL PROTECT™.

Dobry krem z filtrem 50+ do twarzy – jak np. Anthelios Pigmentation – zapewni najwyższy stopień ochrony i zabezpieczy powierzchnię skóry przed promieniami UVA i UVB, dzięki unikalnej synergii składników przeciw hiperpigmentacji i systemowi opatentowanych filtrów mineralnych oraz organicznych. Aktywne składniki zabezpieczają skórę przed skutkami promieniowania i działaniem wolnych rodników na poziomie DNA komórkowego.

Anthelios Pigmentation to barwiący krem przeciw przebarwieniom, z wysoką ochroną SPF 50+, który nie tylko chroni, ale też rozświetla i ujednolica cerę. Jest wodoodporny, hipoalergiczny i powstał we współpracy z dermatologami. Ochrona przeciwsłoneczna twarzy to jego podstawowe zadanie, ale zabezpiecza skórę także przed negatywnymi skutkami działania zanieczyszczeń środowiska, pomaga rozświetlić cerę, a woda termalna z La Roche-Posay działa antyoksydacyjnie i kojąco.

Ochrona przeciwsłoneczna twarzy i ciała – kosmetyki Anthelios

Z gamy wodoodpornych i hipoalergicznych kosmetyków Anthelios La Roche-Posay można dobierać odpowiednie produkty do potrzeb cery – np. barwiący krem przeciw przebarwieniom, bezzapachowy do skóry twarzy i okolic oczu, kojący z neurosensyną (pomaga zredukować dyskomfort i zaczerwienienie skóry), odpowiedni dla skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii słonecznych, a także lekkie fluidy do twarzy, żel-krem przeciw błyszczeniu się skóry, emulsje dla dzieci oraz wydajne mleczka do pielęgnacji itd. Wzbogacone są one w SPF 30 lub SPF 50+, najlepszy filtr do twarzy i ciała, zapewniający bardzo wysoką ochronę.

Wart uwagi jest także niewidoczny fluid Anthelios SPF 50+ zapewniający bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Wyróżnia go m.in. najwyższa odporność na piasek, wodę i pot wśród produktów z tej serii i lekka konsystencja - będzie idealny do wrażliwej skóry narażonej na działanie promieniowania UVA.

Regularna ochrona przeciwsłoneczna potrzebna jest każdemu, aby uniknąć poparzeń oraz przedwczesnego starzenia się skóry. Poza tym warto pamiętać o działaniach profilaktycznych, czyli nie wystawiać się na długie ekspozycje słoneczne, odpowiednio się ubierać, pić dużo płynów i ponawiać aplikację kremu – nawet jeśli jest wodoodporny.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty