Skoncentruj się na...

Zaczerwieniona skóra wokół oczu – przyczyny i pielęgnacja

Img_Zaczerwieniona skóra wokół oczu – przyczyny i pielęgnacja

Cera wokół oczu to strefa wymagająca szczególnej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. Nawet jeśli skóra na twarzy jest w zadowalającym stanie, to w rejonie wokół oczu szybko może stać się problematyczna i niekiedy wystarczy błahostka, by do tego doszło. Poza tym stanowi odbicie tego, jakie życie prowadzimy. Istnieje mnóstwo niekiedy drobnych i wydawałoby się, że nieznaczących czynników, które mogą przyspieszać proces starzenia lub podkreślić nasze zmęczenie. A zmiany skórne wokół oczu pojawiają się jako jedne z pierwszych, ponieważ cera w tym miejscu jest cienka i bardziej wrażliwa. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo o nią zadbać. Na co zwracać uwagę w życiu codziennym oraz jak dobrać właściwe kosmetyki, które ułatwią pielęgnację.

Zaczerwienienie wokół oczu i inne problemy – skąd się biorą?

Ogromne znaczenie będzie miał oczywiście nasz tryb życia. Niedosypianie, życie w biegu, narażenie na przewlekły stres, brak czasu na błogie nicnierobienie – wszystko to prędzej czy później rysuje się na twarzy. Zmęczenie zazwyczaj powoduje, że pojawiają się zaczerwienione powieki i skóra wokół oczu. Niestety nikomu nie dodaje to uroku, a i nie zawsze jest to jedyny problem. Często dochodzą też obrzęki oraz sińce czy inne przebarwienia, których trudno się pozbyć. Cera staje się szara, matowa i optycznie sprawia wrażenie starszej niż jest w rzeczywistości. Czerwona skóra wokół oczu i pozostałe problemy to także efekt niewłaściwej diety, zamiłowania do fast foodów, kawy i odwodnienia organizmu. Nie pijemy wystarczającej ilości wody, więc ta zatrzymuje się w ciele, skutkując obrzękami. Nie pomaga również słabość do papierosów. Do tego długie godziny spędzone w pracy przed komputerem oraz naturalne skłonności cery do podrażnień mogą spowodować, że skóra wokół oczu będzie znacznie odbiegać od całości.

Zaczerwieniona skóra wokół oczu – jak to rozwiązać?

Oczywiście na początek warto wyeliminować te czynniki, na które mamy wpływ. Być może czas zmienić swoje nawyki żywieniowe i kłaść się wcześniej spać. A ekran komputera i wyświetlacz telefonu zostawić tylko do spraw związanych z pracą. Poza tym takie drobne zmiany na pewno korzystnie wpłyną na cały organizm. Jeśli czerwona skóra wokół oczu mimo to nie będzie chciała ulec poprawie, niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja. Jedną z możliwości, jaką dobrze będzie wziąć pod uwagę, jest Toleriane Ultra Okolice Oczu – propozycja od La Roche-Posay. Lekka formuła tego kremu pomaga natychmiast zmniejszyć podrażnienie, wrażenie szczypania czy pieczenia. Redukuje też obrzęki i sprawdza się doskonale do delikatnej skóry. Zaczerwienienie wokół oczu pomoże w tym przypadku zmniejszyć opatentowany kompleks składników łagodzących podrażnienia i stymulujących skórę do regeneracji. Kosmetyki z tej gamy wyróżniają się skoncentrowanym składem bez niepotrzebnych substancji mogących dodatkowo podrażniać. Wielopoziomowe działanie z pewnością daje najlepsze efekty. Pozwala połączyć siły i uderzyć w problem z różnych stron.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły