0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

Wróć na stronę laroche-posay.pl
Save your skin

Zapobieganie nowotworom skóry priorytetem La Roche-Posay

Laboratorium La Roche-Posay uczyniło z profilaktyki nowotworów skóry swój priorytet. Jako preferowany partner dermatologów na całym świecie jesteśmy teraz w stanie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej wspierać promowanie wczesnego wykrywania nowotworów.

Img_Zapobieganie nowotworom skóry priorytetem La Roche-Posay

La Roche-Posay podwaja wysiłki w walce z nowotworem skóry

Laboratorium La Roche-Posay, lider w dziedzinie profilaktyki nowotworów skóry, organizuje dni profilaktyki, aktywnie współpracując z firmami dermatologicznymi. Laboratorium już od 10 lat wspiera kampanię Euromelanoma Group w organizacji darmowych badań przesiewowych, które stanowią okazję do edukowania pacjentów w zakresie ryzyka nowotworów skóry i sposobów zapobiegania zachorowaniom. Dermatolodzy nieodpłatnie oglądają znamiona, informują pacjentów o ryzyku związanym z nadmiernym narażeniem na promienie ultrafioletowe typu A i B oraz wyjaśniają, jak bezpiecznie przebywać na słońcu. Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, działania te promuje się również poprzez apteki. Darmowe badania prowadzi się także w Ameryce Północnej i Południowej. Łącznie już prawie 30 krajów zaangażowało się w promowanie znaczenia profilaktyki w walce z nowotworami skóry.

Aby zapewnić codzienne wsparcie w tej walce, La Roche-Posay przygotowało stronę internetową myskincheck.org. W pouczający i przyjazny sposób przedstawia ona zagadnienia związane z nowotworami skóry, pozwala ocenić poziom ryzyka oraz obserwować zmiany w znamionach pacjenta i członków jego rodziny.

Wsparcie dla dermatologów z całego świata

La Roche-Posay wspiera również dermatologów, udostępniając im narzędzia i zasoby rozwijające fachową wiedzę medyczną w zakresie badania skórnych zmian chorobowych. Nasze laboratorium oferuje dermatologom programy szkoleniowe z zakresu dermatoskopii we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Dermatoskopii. Aby zapewnić akcji szeroki rozgłos, w stworzonej przez La Roche-Posay na potrzeby lekarzy witrynie UV-Damage.org udostępnione zostały sesje szkoleniowe i podcasty wraz ze zdjęciami i uwagami.

Anthelios: profilaktyczna ochrona

Wystawianie skóry na słońce i promienie ultrafioletowe grozi przekształceniem się znamion w zmiany nowotworowe. Aż 50–70% zachorowań na nowotwory skóry związanych jest z nadmiernym wystawieniem na słońce oraz promienie ultrafioletowe typu A i B*.

Aby ochronić się przed słońcem, dobrze jest wyrobić sobie następujące nawyki: unikać przebywania na słońcu w godzinach od 12.00 do 16.00, regularnie nakładać krem przeciwsłoneczny z dużym filtrem, a na plaży nosić okulary słoneczne, nakrycie głowy i koszulkę.

Aby zaoferować wysoce skuteczną ochronę przed promieniami ultrafioletowymi typu A i B, La Roche-Posay opracowało gamę filtrów przeciwsłonecznych Anthelios o wysokiej tolerancji, zapewniających komfort i ochronę nawet najbardziej wrażliwym typom skóry. Jako lider na rynku ochrony skóry laboratorium dysponuje niespotykaną nigdzie indziej dokumentacją kliniczną z 21 badań, w tym 19 przeprowadzanych na żywo na przypadkach zachorowań spowodowanych kontaktem ze słońcem. Anthelios jest rekomendowany przez ponad 90 000 dermatologów na całym świecie.

A co dla dzieci?

Ponieważ 80% uszkodzeń skóry spowodowanych słońcem następuje przed 18. rokiem życia, La Roche-Posay opracowało serię produktów Anthelios Dermo-Pediatrics przeznaczonych specjalnie do ochrony dzieci.


* La Ligue Contre le Cancer, 22/05/2014

Nasza metoda 3 kroków, która ochroni Cię przed nowotworem