Skoncentruj się na...

Zmarszczki na czole - jak je zniwelować?

Img_Zmarszczki na czole - jak je zniwelować?

Czoło jest miejscem na naszej twarzy, na którym bardzo szybko pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie się przed nimi uchronić, to dzięki właściwej pielęgnacji oraz różnorodnym zabiegom możemy zmniejszyć ich widoczność na twarzy. Podpowiadamy zatem, jak zniwelować zmarszczki na czole i utrzymać młody wygląd twarzy jak najdłużej!

Zmarszczki mimiczne na czole - dlaczego powstają?

Zmarszczki na czole mogą pojawić się w młodym wieku - już w okolicy 25. roku życia można zauważyć zmarszczki mimiczne w tym obszarze, które wraz z upływem czasu będą zamieniać się w głębokie i trwałe bruzdy na czole. Jest to przede wszystkim efekt zmniejszającej się z wiekiem produktywności fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego - substancji, które posiadają kluczowe znaczenie dla prawidłowej budowy skóry. W wyniku procesu starzenia się skóry fibroblasty produkują coraz mniejszą ilość tych substancji, które z kolei tracą swoje właściwości, co sprawia, że skóra traci swoją elastyczność, jędrność i rozciągliwość. Po pewnym czasie marszcząca się kilka razy dziennie skóra na czole nie jest już na tyle rozciągliwa, by mogła powrócić do swojego pierwotnego stanu, dlatego na jej powierzchni na stałe pojawiają się nieestetyczne zmarszczki.

Jak zlikwidować zmarszczki na czole? Czyli pielęgnacja skóry

Trzeba zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się zmarszczek, które już pojawiły się na naszym czole. Zmarszczki to przede wszystkim zmiany w głębokich warstwach skóry, do których kosmetyki pielęgnacyjne nie są w stanie dotrzeć. To, co jednak możemy i warto zrobić, to ich wygładzenie i poprawa jędrności skóry przy pomocy wybranego serum lub kremu do twarzy. Krem na zmarszczki na czole powinien posiadać przede wszystkim odpowiednie właściwości odbudowujące i regenerujące skórę, które pomogą nam wygładzić jej strukturę i zmniejszyć widoczność zmarszczek, np. Substiane [+] Extra Riche La Roche-Posay. Powinny też znaleźć się w nim odpowiednie filtry przeciwsłoneczne, chroniące skórę przed pogłębiającym zmarszczki promieniami UV. Na noc należy natomiast wybierać kremy bogate w, odpowiednie dla wieku, substancje odżywcze, które pobudzą skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.

Usuń zmarszczkę na czole przy pomocy masażu i treningu mięśni twarzy

Regularnie wykonywany masaż twarzy może okazać się bardzo pomocny w usuwaniu lwiej zmarszczki oraz poziomych bruzd na czole. W ten sposób poprawiamy ukrwienie skóry twarzy i pobudzimy produkcję kolagenu w jej głębszych warstwach. Wystarczy kilka minut masażu dziennie oraz prosty trening mięśni twarzy, by skóra stała się bardziej napięta, wygładzona i lepiej przygotowana na przyjęcie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Masaż możemy wykonywać przy pomocy opuszków palców oraz wybranego olejku do twarzy lub zdecydować się na niego bezpośrednio podczas aplikacji stosowanego przez siebie kremu.

Zmarszczki na czole - jak się pozbyć ich w gabinecie kosmetycznym?

Likwidacja zmarszczek na czole nie jest łatwym zadaniem, ale możemy je skutecznie wypełnić przy pomocy kwasu hialuronowego lub botuliny w gabinecie lekarskim. Wypełnianie bruzd na czole kwasem hialuronowym lub jadem kiełbasianym cieszy się wśród pań dużą popularnością i przynosi widoczny efekt odmłodzenia skóry nawet przez 6-12 miesięcy. Zmarszczek na czole możemy także pozbyć się poprzez mniej inwazyjną terapię laserową, biowchłanialne nici liftingujące, mezoterapię czy tradycyjny lifting twarzy. Pamiętajmy jednak, że są to poważne zabiegi, mocno ingerujące w nasze ciało, dlatego powinny być one wykonywane jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły