Ważne daty w rozwoju produktów do pielęgnacji skóry La Roche-Posay

Img_Ważne daty w rozwoju produktów do pielęgnacji skóry La Roche-Posay

Packshot 1

1985
Wprowadzenie preparatu Anthelios – pierwszego na rynku produktu chroniącego przed promieniowaniem UVA. Jest on przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, dla dzieci, dorosłych i osób z nietolerancją na słońce.

1989
Dzięki swojej doskonałej znajomości suchej skóry La Roche-Posay zaczyna produkować mleczko Lipikar. Dzięki właściwej ilości masła shea (10%) uzupełnia ono lipidy w skórze, aby przywrócić barierę ochronną, czyli odpowiednio nawilżyć skórę. Seria preparatów Lipikar została ulepszona, co przyniosło jeszcze większy komfort suchej i bardzo suchej skórze dzieci i dorosłych.  

1993
La Roche-Posay wprowadza serię Hydraphase – preparaty zapewniające intensywne nawilżenie skórze odwodnionej. Dzięki dwóm konsystencjom, bogatej i lekkiej, produkt ten można stosować do wszystkich typów skóry odwodnionej. Uruchomienie produkcji Anthelios Mexoryl SX. Wprowadzenie kosmetyku Effaclar – oczyszczającego żelu w piance, pierwszego produktu z serii przeznaczonej do mieszanej i tłustej skóry wrażliwej, która cierpi z powodu nienaturalnego błyszczenia, wyprysków i zaskórników.

1994
Wprowadzenie na rynek pierwszego produktu z serii Toleriane przeznaczonego do skóry alergicznej, nadwrażliwej, która nie toleruje prawie żadnego preparatu. Program pielęgnacyjny jest tolerowany przez skórę i ma przywrócić jej komfort.  

1998
Początek sprzedaży Active C – dermatologicznego produktu do wygładzania zmarszczek, który po raz pierwszy stabilizuje czystą witaminę C w dawkach o stężeniu 5%. Wprowadzenie na rynek Anthelios Mexoryl XL. Seria Anthelios jest obecnie najczęściej polecana przez europejskich dermatologów wśród produktów chroniących skórę przed promieniami UV. Spełniają one wymagania osób mających skłonność do nietolerowania słońca.

2005
La Roche-Posay pogłębia swoją wiedzę na temat zmarszczek prowadząc badania dotyczące leczenia skóry i wprowadza na rynek kosmetyki Redermic. Jest to ujędrniający i wypełniający zmarszczki preparat pielęgnacyjny zawierający unikalną kompozycję silnych cząsteczek: czystej witaminy C, kwasu hialuronowego i Madecassoside (wyciągu z wąkrotki azjatyckiej), aby wypełnić głębokie zmarszczki i odbudować tkanki skóry.    

2008
La Roche-Posay wprowadza na rynek Hydreane – preparat nawilżający do skóry wrażliwej przeznaczony do codziennego nawilżania, który zmniejsza jej wrażliwości.    

2009
Rozpoczęcie produkcji Derm AOX, Lipikar Baume AP i Effaclar Duo.

2010
Wprowadzenie na rynek Redermic [+], Hydraphase Intense i Anthelios XL Mexoplex®.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły