SŁOWNIK : 
Termalne SPA

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «Łojotokowe zapalenie skóry »

Termalne SPA

Termalne Spa to specjalne miejsce uzdrowiskowe, w którym można zażyć kąpieli w gorących źródłach wody termalnej - znanej z wielu dobroczynnych właściwości. Woda termalna pomaga w leczeniu różnych chorób i dolegliwości, a także korzystnie wpływa na wygląd twarzy i ciała.

Wody termalne to wody podziemne o wysokiej temperaturze - zazwyczaj przekraczają one średnią roczną temperaturę powietrza w miejscu, w którym dane Termalne Spa się znajduje. Wody te znajdują się bardzo głęboko pod ziemią - w wielu przypadkach nawet 6000m pod ziemią. Przepływają przez jej kolejne warstwy, gromadząc w sobie bardzo dużą ilość cennych pierwiastków śladowych m. in. sód, magnez, krzem, wapń, żelazo, potas. Pod wpływem ciepła w wodzie termalnej zachodzą pewne reakcje, w wyniku których powstają nowe, dobroczynne substancje, które pomagają leczyć różnorodne schorzenia czy też niedoskonałości skórne.

Pobyt w Termalnym Spa jest szczególnie polecany osobom, które zmagają się z bólami reumatycznymi, problemami ze stawami, chorobami układu pokarmowego, oddechowego i krążenia, bezsennością czy bólami głowy. Ponadto kąpiel w gorących źródłach wspomaga układ odpornościowy, zmniejsza skłonności do przeziębień, korzystnie wpływa na przemianę materii i gospodarkę hormonalną. Wizyty w uzdrowiskach termalnych okazują się też bardzo pomocne w leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry i alergii, a także w hamowaniu procesów starzenia się skóry.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Łojotokowe zapalenie skóry