SŁOWNIK : 
Chirurgia kosmetycznaSłowa zaczynające się na C

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «C »

Chirurgia kosmetyczna

Chirurgia kosmetyczna, nazywana też chirurgią estetyczną, to dział medycyny, który zajmuje się korektą oraz usuwaniem różnorodnych defektów urody. Chirurgia kosmetyczna jest ściśle związana z chirurgią plastyczną, która specjalizuje się w rekonstrukcji różnorodnych defektów twarzy i ciała w wyniku wad wrodzonych lub nabytych. Celem zarówno chirurgii kosmetycznej, jak i chirurgii plastycznej, jest przywrócenie twarzy i ciału jak najbardziej idealnych kształtów.

Głównym zadaniem chirurgii kosmetycznej jest usuwanie wszelkich wad natury kosmetycznej, a także poprawa wyglądu niektórych części ciała. Chirurgia estetyczna usuwa niedoskonałości o różnym podłożu, wpływając tym samym na jakość życia pacjentów oraz satysfakcję z własnego wyglądu. Chirurgia kosmetyczna nastawiona jest zarówno na działanie profilaktyczne, jak i redukcję zaawansowanych zmian i problemów natury estetycznej.

Chirurgia kosmetyczna w dużej mierze skupia się na problematyce starzenia, to znaczy likwidacji zmarszczek oraz zahamowaniu innych procesów starzenia się skóry. Chirurgia kosmetyczna pozwala też na korektę takich defektów kosmetycznych, jak: blizny, miejscowa otyłość, rozstępy, cellulit, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi oraz wiele innych niedoskonałości, które wpływają na dyskomfort oraz brak satysfakcji z własnego wyglądu.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności