SŁOWNIK : 
DermokosmetykiSłowa zaczynające się na D

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «D »

Dermokosmetyki

Dermokosmetyki, nazywane inaczej kosmeceutykami, to preparaty przeznaczone do pielęgnowania zarówno skóry zdrowej, jak i skóry z problemami dermatologicznymi. Dermokosmetyki są w stanie zniwelować określone dolegliwości skórne, dzięki temu, że są tworzone przy współpracy ze specjalistami m. in. z dziedziny dermatologii, chemii i kosmetologii.

Dermokosmetyki wykazują działanie lecznicze lub wspomagające różnorodne terapie dermatologiczne. Od zwykłych kosmetyków różni je przede wszystkim skład, który zawiera większą ilość oraz stężenie substancji aktywnych. Produkcja kosmeceutyków odbywa się w podobnych warunkach, co produkcja leków, dzięki czemu dermokosmetyki są bezpieczne w stosowaniu.

Działanie dermokosmetyków odpowiada na konkretne problemy skóry lub włosów. Stosowanie dermokosmetyków jest szczególnie polecane w przypadku problemów z nadwrażliwością skóry, łupieżem, trądzikiem, wypadaniem włosów, łuszczycą, przebarwieniami, atopowym zapaleniem skóry, a także skłonnością skóry do alergii i podrażnień. Kosmeceutyki są też bardziej skuteczne w zwalczaniu takich niedoskonałości skóry, jak cellulit, rozstępy czy zmarszczki.

Dermokosmetyki nazywa się również bardzo często kosmetykami aptecznymi, gdyż najczęściej dostępne są one tylko w aptekach. Odpowiednio dobrany dermokosmetyk jest w stanie skutecznie wspomóc leczenie prowadzone przez dermatologa i poprawić stan skóry dotkniętej daną chorobą dermatologiczną. Dzięki temu, że kosmeceutyki są hipoalergiczne oraz dokładnie przebadane pod kątem klinicznym i dermatologicznym, są łagodniejsze dla skóry i bezpieczniejsze w stosowaniu.

Zobacz wszystkie artykuły

Artykuły powiązane z Skóra wrażliwa, odwodniona