SŁOWNIK : 
Fałdy nosowo wargoweWords beginning by F

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «F »

Fałdy nosowo wargowe

Fałdy nosowo wargowe zaliczane są do najszybciej pojawiających się zmarszczek na twarzy. W okolicy 25. roku życia ujawniają się jako delikatne kreski łączące zewnętrzne końce nozdrzy z kącikami ust, a wraz z biegiem czasu kreski te przekształcają się w coraz większe i głębsze fałdy.

Fałdy nosowo wargowe, nazywane też bruzdami lub zmarszczkami nosowo wargowymi, to przede wszystkim efekt aktywności mimicznej naszej twarzy - podczas gdy się śmiejemy lub mówmy, skóra ulega załamaniu, tworząc na swojej powierzchni charakterystyczne fałdy.

Bardzo duży wpływ na pojawienie się fałd nosowo wargowych ma niedobór kolagenu produkowanego przez komórki skóry właściwej. Wraz z wiekiem organizm produkuje coraz mniejszą ilość kolagenu, przez co skóra traci swoją elastyczność oraz zdolność odkształcania się.

Zmarszczki nosowo wargowe dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na smutną i bardziej zmęczoną. Skuteczną metodą na pozbycie się bruzd nosowo wargowych jest ich wypełnianie przy pomocy specjalistycznych preparatów np. kwasu hialuronowego lub oczyszczonego kolagenu zwierzęcego. Fałdy nosowo wargowe można również zlikwidować przy użyciu autologicznych komórek macierzystych, a także poprzez iniekcję własnego tłuszczu.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Oznaki starzenia, zmarszczki, utrata jędrności