SŁOWNIK : 
Gąbka do makijażuWords beginning by G

Czy istnieje pojęcie z zakresu dermatologii lub kosmetyki, którego nie rozumiesz? Zobacz pełną definicję w słowniku La Roche-Posay.

open menu
Powrót do listy terminów «G »

Gąbka do makijażu

Gąbka do makijażu to jeden z akcesoriów wykorzystywanych przy makijażu twarzy. Gąbka najczęściej wykonana jest z hydrofilowego tworzywa syntetycznego i pozwala na aplikację przede wszystkim takich produktów, jak podkład do twarzy oraz korektor. Aplikator w formie gąbki jest w stanie zastąpić m. in pędzle do makijażu.

Podkład lub korektor możemy nakładać na twarz przy pomocy gąbki na dwa różne sposoby: na sucho lub na mokro, rozprowadzając wybrany produkt na twarzy bezpośrednio po zwilżeniu gąbki wodą. Ta druga metoda pozwoli nam uzyskać jak najbardziej naturalny efekt makijażu, a także uniknąć problemu wchłaniania nadmiaru produktu przez gąbkę.

Gąbki do makijażu możemy znaleźć w różnych kształtach - całkowicie płaskie, a także w formie “jajeczka”. Wąskie końcówki gąbeczek do makijażu pozwalają precyzyjnie rozprowadzać kosmetyki do makijażu w specyficznych miejscach na twarzy np. kącikach oczu, w okolicy skrzydełek nosa czy też konturu ust. Aplikator w formie gąbki do makijażu pozwala na idealne wykończenie każdego makijażu bez smug i zacieków oraz idealne zatarcie granic pomiędzy różnymi kosmetykami.

Zobacz wszystkie artykuły

Content related to Podkład i wrażliwa skóra